آئین رونمایی کتاب «دیدار در پاریس»/ خاطرات دکترحسن حبیبی و همسرش از امام موسی صدر

به گزارش وب سایت ای پاتوق :آئین رونمایی کتاب «دیدار در پاریس»/ خاطرات دکترحسن حبیبی و همسرش از امام موسی صدر

به گزارش خبرآنلاین در مراسم رونمایی کتاب «دیدار در پاریس» دکتر مهرپور، حقوقدان و از یاران و دوستان دکتر حبیبی، سرکار خانم رهیده، همسر مرحوم حبیبی، و پدرام الوندی، تدوین‌کننده و گردآورندۀ خاطرات حضور دارند و سخنرانی خواهند کرد.

این برنامه ساعت ۱۷ تا ۱۹ روز دوشنبه ۱۵ شهریور ماه و در محل مؤسسۀ فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر برگزار خواهد شد.

دکتر حسن حبیبی، سیاست‌مدار پرآوازه و آرام دهۀ هفتاد در این کتاب برخلاف رویه‌‌اش در همۀ سال‌های زندگی زبان به بیان خاطرات گشوده است. به دلیل چیرگی روزهای بیماری زمان مصاحبه کوتاه است، اما در همین زمان کوتاه به تصویری از زندگی او می‌توان رسید؛ تحصیل در اروپا، ازدواج در ایران، مبارزه با رژیم پهلوی در اروپا و درکنار جریان‌های اسلامی مختلف شاه، آشنایی و دوستی با شهید چمران، دکتر شریعتی و امام موسی صدر و رفت و آمد با بدنه انقلابیون ایران در آن دوران و پس از آن، ورود به ایران در همان روزهای ابتدایی انقلاب و پذیرش مسئولیت‌های مختلف که در نهایت به معاونت ریاست جمهوری برای دوره‌ای طولانی ختم شد.

شفیقه رهیده، نیز در این کتاب برخی از ابعاد خاطرات دکتر حبیبی را روشن ساخته و همچنین نکات دیگری را با توجه به سابقه و فعالیت های گسترده خود اضافه کرده است.

علاوه بر خاطرات، متن سخنرانی دکتر حبیبی در زمان اعطای دکترای افتخاری دانشگاه تهران و روایت دکتر از هجرت امام خمینی (ره) از عراق به فرانسه در بخش پیوست های کتاب منتشر شده است.

/۶۲۶۲

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس