آغاز عملیات آزادسازی موصل ظرف چند روز آینده

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ابلنا: خبرگزاری‌های ترکیه، روز جمعه خبر دادند عملیات آزادسازی موصل از دست گروه داعشظرف چند روز آینده آغاز می‌شود.

مقام‌های ترکیه طرف گفت‌وگو با ایالات متحده و منابع عراقی این خبر را اعلام کرده‌اند.

هنوز جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است.

از سوی دیگر، گزارش شده است ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا همزمان با آماده‌سازی نیروهای عراقی به شهر موصل برای بازپس گیری آن، حملات هوایی به مواضع گروه داعش در این شهر و اطراف آن را تشدید کرده‌اند.

این ائتلاف در بیانیه خود گفته است ائتلاف ظرف دو هفته گذشته بیش از ۵۰ بار مواضع گروه داعش را در اطراف شهر موصل بمباران کرده‌ است.

سرهنگ «جان دوریان» سخنگوی این ائتلاف گفته است: «ما حملات‌مان علیه شهر موصل و اطراف آن را تشدید کرده‌ایم.»

نیروهای عراقی از جنوب و شرق موصل در حال پیشروی به سمت این شهر هستند که از دو سال پیش در تصرف گروه داعش است. در حالی که پایگاه هوایی «القیاره» در جنوب موصل به عنوان مقر اصلی عملیات تعیین شده است، ولی مشاهده شده که کاروان‌های نظامی ارتش عراق شامل نیروهای ویژه، از شرق این شهر در حال رفتن به موصل هستند.

ژنرال «فراس بشار»، که در یک پایگاه نظامی در «مخمور» مستقر است، گفته که «تمام تحرکات نیرو‌ها مربوط به عملیات (آزادسازی) شهر موصل است.»

انتظار می‌رود این عملیات یکی از پیچیده‌ترین عملیات‌های نظامی ارتش عراق باشد. نیروهای عراقی و ائتلاف بین المللی گفته‌اند که بیش از ۳۰ هزار سرباز برای بازپس‌گیری موصل مورد نیاز است.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس