Home مجله خبری اقتصادی و بازرگانی احتمال برقراری پرواز مستقیم تهران ـ هانوی

احتمال برقراری پرواز مستقیم تهران ـ هانوی

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایرنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه در هانوی از گسترش روابط اقتصادی، بانکی، مالی ، گردشگری و بازرگانی میان دو کشور ایران و ویتنام خبر داد و اعلام کرد کمیسیون مشترک ایران و ویتنام به میزبانی تهران به زودی برگزار می شود.

 

‘محمدرضا نعمت زاده’ وزیر صنعت، معدن و تجارت که ریاست کمیسیون مشترک ایران و ویتنام را نیز برعهده دارد و به همراه دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری به هانوی سفر کرده است همچنین احتمال داد پرواز مستقیم میان دو کشور برقرار شود.

وی در خصوص دستاوردهای این سفر گفت: خوشبختانه در این سفر ملاقات های بسیار خوب و ثمربخشی با رئیس جمهوری، نخست وزیر، دبیر کل حزب کمونیست و مقامات ارشد این کشور انجام شد و در هر یک از این دیدارها توافقات و تفاهمات خوبی در راستای تقویت گسترش همکاری های اقتصادی، بانکی، مالی، گردشگری و بازرگانی دو کشور بعمل آمد.

نعمت زاده همچنین اعلام کرد چند جلسه به صورت جداگانه با وزیر صنعت و تجارت ویتنام و برخی دیگر از مقامات این کشور برگزار کرده که در این جلسات برخی دیگر از وزرا، رئیس اتاق بازرگانی ایران و تعدادی از تجار و بازرگانان هر دو کشور حضور داشتند.

وی آینده روابط دو کشور را بسیار روشن توصیف کرد و گفت: یکی از مشکلات اصلی در گسترش روابط دو کشور نبود رابطه و تعاملات بانکی مستقیم بود.

وی گفت که خوشبختانه در این سفر با حضور دکتر سیف، رئیس کل بانک مرکزی، هر دو بانک مرکزی ایران و ویتنام تفاهم نامه هایی را به همراه جزئیات امضا کردند تا کمیته مشترکی بین تهران و هانوی تشکیل شود و امیدواریم هرچه سریع تر روابط بانکی دو کشور بتواند بخش خصوصی را نسبت به سرمایه گذاری و ورود به عرصه تعاملات بازرگانی و تجاری با طرف ویتنامی و بالعکس امیدوار و فعال کند.

رئیس کمیسیون مشترک ایران و ویتنام با تاکید براینکه ظرفیت ارزشمندی برای افزایش حجم تبادلات دو کشور وجود دارد، گفت: هم اکنون حجم تبادلات تجاری کشور در نهایت به ۳۹۰ میلیون دلار می رسد که در دیدار رئیس جمهوری با همتای ویتنامی توافق شد حجم این تبادلات به دو میلیارد دلار در سال برسد .

نعمت زاده با بیان اینکه ویتنام کشوری است که به سرعت به بازارهای جهانی متصل می شود و دارای رشد اقتصادی ۶ تا ۷ درصدی است، گفت: حجم سرمایه گذاری خارجی در این کشور ۲۰ میلیارد دلار است. ما امیدواریم با توجه به اینکه روابط سیاسی خوبی میان دو کشور حاکم است، این مناسبات را در حوزه اقتصادی نیز تسری دهیم و با کمک بخش خصوصی و با تسهیل در رفت و آمد مقامات و تجار که قرار است با تسهیل در صدور روادید محقق شود این مهم را به اجرا در آوریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از برگزاری نشست مشترکی با طرف ویتنامی در خصوص برقراری پرواز مستقیم میان تهران و هانوی خبر داد و گفت: یکی از ظرفیت های بسیار خوب برای گسترش تعاملات میان ایران و ویتنام بحث گردشگری است و در همین راستا ما در تلاشیم برای تسهیل و رونق بخشی به صنعت گردشگری خط پرواز مستقیم میان تهران ـ هانوی راه بیندازیم که این امر کمک زیادی به این صنعت می کند.

نعمت زاده در پایان گفت: در مذاکرات با طرف ویتنامی مقرر شد کمیسیون مشترک ایران و ویتنام که مدتها تشکیل نشده بود تا قبل ازپایان سال میلادی برگزار شود.

وی گفت مقرر شده است نهمین کمیسیون مشترک ایران و ویتنام در تهران تشکیل شود تا در این کمیسیون روند اجرایی شدن توافقات و تفاهمات انجام شده میان دو کشور بررسی و دنبال شود.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In اقتصادی و بازرگانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…