اردوغان شان ترکیه را به ۲۰ میلیون دلار فروخت

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایسنا: رهبر بزرگترین حزب اپوزیسیون ترکیه به شدت از سیاست خارجه اردوغان در قبال مصر به عنوان همپیمان قدیمی آنکارا انتقاد کرد و گفت: اردوغان تسلیم اسرائیل شده است.

 قلیچداراوغلو، رهبر حزب جمهوری‌خواه، بزرگترین حزب اپوزیسیون ترکیه در سخنرانی در پارلمان این کشور با انتقاد از سیاست خارجه کشورش در رابطه با مصر به عنوان کشوری بزرگ و از همپیمانان قدیمی ترکیه گفت: سیاست خارجه ترکیه ناموفق است و با کشوری که پیشتر برای مذاکره با آن تلاش می‌کرد، اعلام دشمنی کرده است، مصر که همپیمان قدیمی ماست پس چرا علیه‌اش اعلام جنگ کرده‌اید؟

قلیچداراوغلو گفت: چه کسی مسئول ریخته شدن خون هزاران بی گناه در سوریه و مسئول آوارگی سه میلیون پناهجو در ترکیه است؟

رهبر حزب جمهوری‌خواه ترکیه با اشاره به اقدام آنکارا در عادی‌سازی روابطش با تل‌آویو اظهار داشت: آنکارا در حالی که اسرائیل تعدادی از شهروندانش را در آب‌های بین المللی به قتل رساند، با تمامی خواسته‌های تل‌آویو موافقت کرد و به آغوش آن بازگشت و حتی اعلام کرد که هدف از عادی ‌سازی روابط با تل‌آویو لغو محاصره غزه است اما غزه هنوز در محاصره است.

وی ادامه داد: من مطمئن هستم که اگر حزب مردم جمهوری‌خواه این کارها را کرده بود، دولت زمین و زمان را به هم می دوخت و پس از نمازهای جمعه اعتراضاتی به راه می‌انداخت من از شما سوال می‌کنم آیا این درست است‌؟ شان کشور را در مقابل ۲۰ میلیون دلار به اسرائیل می‌فروشید؟

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس