Home مجله خبری فرهنگی و هنری اعتراض به عدم طرح استیضاح فانی در مجلس

اعتراض به عدم طرح استیضاح فانی در مجلس

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم تهران در مجلس نسبت به عدم طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش که طی دو جلسه گذشته اعلام وصول شده بود اخطار داد.

محمود صادقی در اخطاری با استناد به اصل ۸۹ قانون اساسی گفت: نمایندگان می‌توانند در مواردی که لازم می‌دانند هیأت وزیران یا وزرا را استیضاح کنند و وزرا هم باید ظرف ۱۰ روز پس از اعلام وصول در مجلس حاضر شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: چهارشنبه هفته گذشته استیضاح فانی وزیر آموزش و پرورش اعلام وصول شده اما برخلاف قانون اساسی و ماده ۲۲۳ آیین‌نامه داخلی مجلس تاکنون در مجلس طرح نشده است.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس افزود: بعضی از اعضای هیأت رییسه مصاحبه‌ کرده‌ و گفته‌اند هیأت میانجیگری برای تعیین تکلیف استیضاح مشخص شده است در حالی که این کار برخلاف آیین‌نامه می‌باشد و استیضاح زمانی منتفی می‌شود که استیضاح کنندگان امضای خود را پس بگیرند.

صادقی خاطرنشان کرد: بنابراین، هیأت رییسه باید استیضاح را مطرح کند زیرا این حالت دوگانه و تعلیق باعث بعضی سوء استفاده‌ها می‌شود. ضمن اینکه برخی شواهد پیداست که بعضی عزل و نصب‌های تحمیلی به وزارت آموزش و پرورش صورت می‌گیرد.

 مطهری که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این اخطار، گفت: در دو جلسه گذشته برخی از امضاکنندگان خودشان آمده و اعلام کردند که می‌خواهند مذاکره بیشتری انجام شود و اگر همچنان پافشاری در امضا داشتند اعلام وصول خواهد شد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…