Home مجله خبری اقتصادی و بازرگانی اعتراض در آستانه فاز ۳۰۰ میلیون تومانی

اعتراض در آستانه فاز ۳۰۰ میلیون تومانی

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

روزنامه دنیای اقتصاد: جریان اعتراض و تجمع سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج بعد از حدود ۹ماه از آغاز تعیین تکلیف پرونده‌های آنها و در آستانه ورود به فاز جدید وجوه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان همچنان ادامه دارد.

روز گذشته بار دیگر و در تکراری چند باره باز هم سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج مقابل بانک مرکزی تجمع کرده و حقوق خود را طلب کردند. افرادی که در طول سال‌های گذشته به دلایل مختلفی رو به امثال ثامن‌الحجج آوردند، اعتماد کرده و ارقام از کمتر از یک میلیون تا بیش از چند صد میلیون تومان را در آنها سپرده‌گذاری کرده‌اند.

 ثامن‌الحجج از جمله موسسات غیرمجازی بود که بیش از ۱۰ سال و بدون هیچ چارچوب قانونی به‌عنوان یکی از بزرگان بازارغیرمتشکل پولی فعالیت کرده و به هر طریقی و با هر حمایتی توانسته میلیون‌ها سپرده‌گذار جذب کند؛ از زمانی که برخی مسوولان در دولت قبل از عملکرد آن زمان این موسسه و مدیرعاملش تقدیر می‌کردند و مردم به این روابط اعتماد می‌کردند، تا وقتی که با پیشنهاد سودهای جذاب اما مخرب فعالیت سایر بانک‌ها، سپرده‌گذاران را به سمت خود می‌کشاند.

 به هر حال رشد همراه با ابهام ثامن‌الحجج نیز تا سال گذشته بیشتر دوام نیاورد و با تشدید بحران‌های داخلی، این موسسه از هم پاشید و طی فرآیندی اجرای تعهدات آن با بانک پارسیان به‌عنوان بانک عامل و کانال بانک مرکزی برای تعیین تکلیف سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج تبدیل شد. در شرایطی تجمعات سپرده‌گذاران مقابل بانک مرکزی ادامه دارد که از بهمن ماه سال گذشته تا کنون حدود ۹۷ درصد از سپرده‌گذاران کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان این موسسه تعیین تکلیف و با خط اعتباری بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد تومانی بانک مرکزی بخش زیادی از وجوه آنها طی فرآیندی مرحله‌ای پرداخت شده است.

در عین حال که قرار است از هفته آینده پس از مشخص شدن وضعیت حساب‌های تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان، فاز جدیدی از تعیین تکلیف و بازپرداخت وجوه تا سقف‌های ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون تومان در دستور کار قرار گیرد.

این در حالی است که در پرونده موسسه ثامن‌الحجج ردپای مسوولان و برخی ذی‌نفعان موسسه در اقداماتی برای تحریک سپرده‌گذاران و کارکنان آن به منظور ایجاد تجمع و برهم زدن نظم عمومی دیده می‌شود.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In اقتصادی و بازرگانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…