افتتاح جشنواره نیویورک با مستندی درباره تبعیض نژادی

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

وب‌سایت آی ‌سینما: مستند «سیزدهم» (۱۳th) جدیدترین ساخته ایوا دوورنای که در گذشته درام تاریخی «سلما» (۲۰۱۴) را کارگردانی کرده است، پنجاه و چهارمین جشنواره فیلم نیویورک را در میان تشویق ایستاده تماشاگران افتتاح کرد. فیلم دوورنای به عنوان اولین مستند جشنواره پاییزی امریکای شمالی با پرداختن به مسئله تبعیض نژادی در تاریخ ایالات متحده و نگاهی موشکافانه به سیستم زندان‌ها در این کشور، واکنش تحسین‌آمیز مخاطبان را به دنبال داشت.

 

جشنواره نیویورک با مستندی درباره تبعیض نژادی افتتاح شد

به گزارش «ورایتی»، اپرا وینفری مجری و تهیه‌کننده سرشناس، کامن بازیگر، ترانه سرا و خواننده موسیقی رپ و دان لمن مجری شبکه «سی‌ان‌ان» از جمله چهره‌های سرشناسی بودند که برای تماشای «سیزدهم» روی فرش قرمز افتتاحیه جشنواره فیلم نیویورک حاضر شدند.

دوورنای کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده امریکایی با حضور در مراسم اولین نمایش رسمی «سیزدهم» در امریکای شمالی گفت: «این لحظه، این لحظه که «جان سیاهپوست‌ها اهمیت دارد»، این یک لحظه نیست؛ بلکه یک جنبش است.» فیلمساز ۴۴ ساله در ادامه صحبت‌هایش یادآور شد: «مردم فکر می‌کردند: آه، اصلا ادامه پیدا می‌کند؟ خب، ادامه پیدا کرده است. تغییراتی ایجاد کرده است. نامزدهای انتخاباتی را مجبور کرده درباره مسایلی حرف بزنند که در انتخابات‌های پیشین درباره‌اش حرف نمی‌زدند. ذهن مردم را به روی این مسایل باز کرد. مردم حالا مسایل را از فیلتری متفاوت می‌بینند.»

 

جشنواره نیویورک با مستندی درباره تبعیض نژادی افتتاح شد

کامن که با ترانه فیلم «سلما» در رقابت اسکار ۲۰۱۵ نامزدی بهترین ترانه اوریجینال را کسب کرده بود، این‌بار نیز ساخت ترانه «سیزدهم» را برعهده داشته است. همچنین «نتفلیکس» که حق پخش «سیزدهم» را خریداری کرده، از هفتم اکتبر (۱۶ مهر) ساخته جدید دوورنای را به شکل گسترده به نمایش درمی‌آورد.

پنجاه و چهارمین جشنواره فیلم نیویورک از ۳۰ سپتامبر (نهم مهر) آغاز به کار کرده و تا ۱۶ اکتبر (۲۵ مهر) ادامه دارد

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس