افزایش ۷۵ درصدی مبادلات تجاری ایران و آذربایجان

به گزارش وب سایت ای پاتوق :افزایش ۷۵ درصدی مبادلات تجاری ایران و آذربایجان


ورزش > بسکتبال – کانال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشت: محمود واعظی وزیر ارتباطات ایران با رئیس جمهوری آذربایجان دیدار کرد.

واعظي در ديدار با الهام علي اف رییس جمهوری آذربایجان گفت: همکاری های دو جانبه کشاورزی، بانکی و صنعتی، توسعه همکاریهای حمل و نقلی و اتصال راه آهن دو کشور انجام می شود. همچنین همکاری بانک های مرکزی دو کشور جهت توسعه روابط اقتصادی ضرورت دارد. شرکت های ایرانی برای مشارکت در فعالیت های زیرساخت جمهوری آذربایجان از جمله احداث نیروگاه برق اعلام آمادگی کرده اند.
الهام علي اف هم در این دیدار گفت: در حوزه ICT فعالیت ها در حال پیشرفت است و مبادله تجاری دو کشور نیز به میزان ۷۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. تروریسم و افراط گرایی تهدید بزرگی برای منطقه و کل جهان است و مبارزه با داعش وظیفه همگانی مردم جهان است.
او ادامه داد: جمهوری آذربایجان از اجرای پروژه های زیرساخت و از جمله احداث کارخانه داروسازی و بیمارستان و سایر همکاری ها حمایت خواهد کرد. به زودی پروژه خط آهن آستارا- رشت که نه تنها برای دو کشور، بلکه کل کریدور شمال، جنوب و اتصال اروپا به منطقه خلیج فارس و غرب آسیا مهم است، آغاز می شود.
۴۳ ۴۳

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس