Home مجله خبری ورزشی افشاگری نایب‌رئیس فدراسیون وزنه‌برداری از سیستم جدید دوپینگ/اعلام کنند بی‌آبرویی می‌شود!

افشاگری نایب‌رئیس فدراسیون وزنه‌برداری از سیستم جدید دوپینگ/اعلام کنند بی‌آبرویی می‌شود!

0 second read
0
0
2

به گزارش وب سایت ای پاتوق :افشاگری نایب‌رئیس فدراسیون وزنه‌برداری از سیستم جدید دوپینگ/اعلام کنند بی‌آبرویی می‌شود!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دکتر باقری که ریاست کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری را برعهده دارد  از نجام شیوه های جدید آزمایش و آنالیز نمونه های ورزشکاران حتی بعد از چند سال خبر می‌دهد. شیوه‌ای که باعث اتفاقی شد که برای وزنه برداران المپیک لندن رخ داد.

در این اتفاق عجیب برای مثال در یک دسته ۷ نفر از ۱۰ ورزشکار دوپینگشان مثبت شد و سعید محمدپور وزنه بردار کشورمان که مقام پنجم را کسب کرده بود با حذف دیگر ورزشکاران، طلایی این المپیک شد. دکتر باقری درباره این شیوه جدید اینطور توضیح می دهد:  «آی او سی سیستم جدیدی را در شناسایی طراحی کرده است. قبلا ماده را در نمونه هر فرد ردیابی می‌کردند و مثلا می‌گفتند این مدت مصرف نکرده. الان یک اتفاق جدید افتاده که ممکن است در آینده ما هم رودست بخوریم و گرفتار شویم. یک سیستمی را طراحی کردند که مثلا هزار تست مثبت آستنازولول را روی نمودار می‌برد و مشخصات قطعی کسی که این ماده را مصرف می‌کند را درمی‌آورد.  نمونه‌ها را هم ده سال نگه می‌دارد. این بار آمد و دوباره نمونه‌ها را آنالیز کرد و این اتفاق افتاد. یعنی اصلا ماده را کشف نکرد، نشانه‌هایش را بررسی کرد. الان نمونه باشد همه چیز قابل فهمیدن است.»

دکتر باقری در ادامه درباره اینکه آیا ممکن است درباره مواد دیگر هم این کار را انجام بدهند می گوید: «قطعا تا الان این کار را کردند و ممکن است اعلام کنند ولی اگر اعلام کنند بی‌آبرویی برای همه است. پس اعلام نمی‌کنند.»


۴۱۲۵۸

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…