Home مجله خبری فرهنگی و هنری امام جمعه قم: در این شهر کنسرت برگزار نشود

امام جمعه قم: در این شهر کنسرت برگزار نشود

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری تسنیم:  امام جمعه قم با انتقاد از برگزاری کنسرت در قم گفت: مسئولان از تکرار این مراسم در قم جدا خودداری کنند و با کسانی که چنین مراسمی را بدون اطلاع و مشورت با صاحبنظران، ائمه جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی برگزار کردند باید در چارچوب مقررات برخورد شود.

آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس قم برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز نیز فریاد “هل من ناصر ینصرونی” به گوش می‌رسد، افزود: هیچ صف بندی مثل واقعه عاشورا نبود، در آن واقعه در زمانی کوتاه صف حق در برابر صف خالص باطل قرار گرفت، در صف کفار منافق وجود نداشت و همه انسان‌های بی دین مسلمان و خود فروخته‌ای بودند که پسر پیامبر را خودشان دعوت کردند اما با قصاوت آب را به روی آن‌ها بستند و خاندان اهل بیت (ع) را به شهادت رساندند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) با بیان اینکه به جز طفل ۶ ماهه امام حسین (ع) ۴ طفل صغیر دیگر را نیز به شهادت رساندند عنوان کرد: امروز در ۴ هزار نقطه در کشور مادران شیرخوارگان خود را برای اعلام بیعت با سیدالشهدا (ع) آوردند و همایش با شکوه شیرخوارگان در سرتاسر کشور برگزار شد.

امام جمعه قم با بیان اینکه امروز در ۴۱ کشور جهان و ۴ نقطه کشور همایش باشکوه شیرخوارگان حسینی برگزار شد افزود: در کشور مثل انگلستان از قمه زنی و انجام کارهای خشن که چهره اسلام را زشت نشان می‌دهد حمایت می‌کند اما از همایش شیرخوارگان حسینی که پیام مظلومیت امام حسین را به جهان منتقل می‌کند نه تنها حمایت نمی‌کنند بلکه آن را محکوم می‌کنند.

وی ادامه داد: اسرائیل همایش شیرخوارگان بمب‌های خطرناک می‌نامد و به آن واکنش نشان داده، آن‌ها این از این مراسم به عنوان سربازگیری ایران یاد کرده‌اند؛ اما اسرائیل بداند ایران با همین سربازان کوچک روزی طومار ننگین و جنایتکارانه آن‌ها را به هم خواهد پیچید.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (ع) با اشاره به تقارن مسابقه فوتبال ایران و کره در شب عاشورا افزود: اصل مسابقه مشکلی ندارد اما حواشی این مسابقه در شب عاشورا مسئله ساز می‌شود.

آیت الله سعیدی با تاکید براینکه اینکه بارها گفته شد شهرها همه مثل هم نیستند بلکه برخی شهرها قداستی دارند که احترام خاصی را می‌طلبد اظهار داشت: آنچه در کنسرت اداره کل فرهنگ و ارشاد قم رخ داد از ۲ جهت مشکل داشت که مورد اعتراض مردم و علما قرار گرفت نخست آنچه در مجموع در متن و حاشیه مراسم رخ داد خلاف مسلم بود و جای توجیهی ندارد، دوم آنکه آن مقداری هم که گفته می‌شود حلال بوده با قداست قم سازگار نبوده است.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه دو خواسته اساسی از مسئولان داریم تصریح کرد: مسئولان از تکرار این مراسم در قم جدا خودداری کنند و با کسانی که چنین مراسمی را بدون اطلاع و مشورت با صاحبنظران ائمه جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی برگزار کردند باید در چارچوب مقررات برخورد شود.

به گفته تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، این خواسته از آن جهت است که برخی براین نظرند این کار را کردند که دیگران هم بتوانند این راه را ادامه دهند از همین رو باید این موضوع درس عبرتی برای دیگران شود.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…