Home مجله خبری حوادث امید تازه برای متهم قتل شبانه

امید تازه برای متهم قتل شبانه

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

روزنامه شرق: دیوان‌عالی کشور رأی قصاص پسر نوجوانی که بعد از خروج از باشگاه ورزشی، جوانی را به قتل رسانده ‌بود، نقض کرد و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض ارسال شد.

 

 اوایل تیر سال گذشته زنگ در خانه‌ای در یکی از شهرهای مرزی کشور به صدا درآمد و فردی خواستار کمک شد.  اهالی خانه وقتی او را خون‌آلود دیدند، به مأموران پلیس خبر دادند. با رسیدن مأموران پلیس و اورژانس، عملیات احیا روی جوان مجروح آغاز شد اما خون‌ریزی به حدی بود که امدادگران نتوانستند مرد جوان را نجات دهند و او جان خود را از دست داد. با انتقال جسد به پزشکی‌ قانونی، نوجوانی به نام امید خود را به مأموران معرفی کرد و گفت کامران را او به قتل رسانده ‌است. 

 

در همان لحظات اولیه که امید خود را تسلیم مأموران کرد، گفت: «من هر روز بعدازظهر به باشگاه ورزشی می‌رفتم و حدود ساعت ٩ شب از باشگاه خارج می‌شدم. شب حادثه هم طبق معمول به باشگاه رفتم و هنگام خروج درحالی‌که خیابان خلوت بود، جوانی به سمتم آمد. مچ دستم را گرفت و بعد هم با چاقو مرا تهدید کرد و به باغ‌های اطراف برد. در آن منطقه خانه‌ها از هم فاصله زیادی دارند و باغ هم زیاد است به همین دلیل نمی‌توانستم از کسی کمک بخواهم. مرد جوان از من خواست با او رابطه داشته ‌باشم.

 

خیلی ترسیده ‌بودم به‌همین‌خاطر هم از او خواستم چاقو را کنار بگذارد. گفتم به خواسته‌ات تمکین می‌کنم، اما چاقو را کنار بگذار تا بتوانیم با هم صحبت کنیم و هرکاری که تو می‌خواهی، انجام می‌دهم. او چاقو را زمین گذاشت و من برای اینکه بتوانم فرار کنم، چاقو را برداشتم و چند ضربه به او زدم، مچ دستم را گرفت و رهایم نمی‌کرد. در تاریکی شب نمی‌دیدم به کجای بدنش ضربه می‌زنم اما متوجه شدم خون از بدنش بیرون می‌ریزد با این حال، ضربه‌ها طوری نبود که او را مجبور به رهاکردن دستم کند، یکباره ضربه‌ای زدم که باعث شد به زمین بیفتد و بعد هم فرار کردم و به خانه رفتم». تحقیقات نشان داد امید و کامران هیچ شناخت و ارتباطی با هم نداشتند و درگیری قبلی هم بین آنها نبود اما خانواده کامران اعلام کردند فقط از امید شکایت ندارند و افرادی دیگر هم در این قتل شرکت داشتند.

 

هرچند آنها چند مظنون دیگر را نیز معرفی کردند، اما تحقیقات از این افراد به جایی نرسید و متهمان آزاد شدند.  با صدور کیفرخواست علیه امید، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری رفت و متهم برای دفاع از خود در دادگاه حاضر شد. او یک ‌بار دیگر توضیح داد که هیچ شناختی از مقتول نداشت و فقط برای جلوگیری از تعرض دست به چنین کاری زد. با پایان جلسه رسیدگی، هیأت قضات وارد شور شدند و رأی بر قصاص متهم صادر کردند. اما این رأی مورد اعتراض متهم و عبدالصمد خرمشاهی، وکیل‌مدافعش، قرار گرفت.

 

دیوان‌عالی کشور استدلال آنها را پذیرفت. در لایحه وکیل متهم تذکر داده شده بود مقتول سابقه کیفری داشت و در زمان حادثه نیز از زندان مرخصی گرفته ‌بود درحالی‌که هیچ شناختی بین او و متهم وجود نداشت و دلیلی برای قتل وجود نداشت بنابراین به نظر می‌رسد متهم واقعیت را گفته ‌است. به‌این‌ترتیب رأی صادره نقض شد. با نقض رأی دادگاه شعبه ‌هم‌عرض مسئول رسیدگی به این پرونده شد و متهم برای بار دوم پای میز محاکمه می‌رود.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…