Home مجله خبری فرهنگی و هنری امین تارخ: آبرومندترین سینمای جهان را داریم

امین تارخ: آبرومندترین سینمای جهان را داریم

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایرنا: رییس انجمن بازیگران خانه سینما گفت: آبرومندترین سینمای جهان را داریم اما افسوس که سالن سینمایی به اندازه کافی در کشور نداریم.

 

امین تارخ: آبرومندترین سینمای جهان را داریم اما سالن سینمایی کافی نداریم 

امین تارخ روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ما در مورد انتظارات جامعه سینمایی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خواسته ها و انتظارات سینماگران کشور از وزیر کنونی فرهنگ و ارشاد اسلامی همان انتظارت همیشگی است که با وزرای پیشین مطرح کرده ایم، یعنی اینکه از سینما به درستی حمایت شود.

وی ادامه داد: ایران جزو نادر کشورهای صاحب سینما است و نکته مهمتر اینکه آبرومندترین سینما را در جهان داریم اما برخلاف چنین امتیاز بزرگی، هیچوقت صاحب سالن های سینمایی کافی در کشور نبوده ایم.

بازیگر فیلم سینمایی «مادر» افزود: در دوره ای، حدود ۳۵ سالن سینمایی از سوی شهرداری ساخته شد و برایند این اتفاق این بود بر اساس آمارهای کارشناسی، ۲۱درصد به فروش فیلم های سینمایی در حال اکران اضافه کرد.

وی همچنین گفت: از آثار سینمایی تبلیغات و اطلاع رسانی خوب و مناسبی نمی شود. تلویزیون باید در خدمت سینما باشد و با تبلیغ فیلم های روی پرده مردم را به سینما برای فیلم دیدن تشویق کند.

بازیگر نقش «شیخ حسن جوری» در مجموعه تلویزیونی «سربداران» همچنین به وضعیت تئاتر کشور پرداخت و افزود: تئاتر ملی اکنون پشتیبان ندارد و به جای توجه و حمایت شایسته، مورد نظارت قرار گرفته و همین مورد سبب شده بسیاری از جوانان علاقه مند به تئاتر با صرف هزینه های گزاف رو به تئاتر مستقل بیاورند.

وی ادامه داد: همین تئاتر مستقل نیز به اندازه کافی با مشکل مواجه است و اگر حمایتی از آنها صورت نگیرد، دچار آسیب خواهد شد.

 

بازیگر فیلم سینمایی «دلشدگان» تصریح کرد: به رغم همه مشکلات موجود، هنرمندان کشور در همه زمینه های فرهنگی و هنری توان و استعداد کافی داشته و می توانند در عرصه جهانی عرض اندام کنند.

 

تارخ همچنین گفت: هر چند نمی توان از اقدامات و اتفاقات خوب در عرصه سینما و تئاتر چشم پوشی کرد اما همه این اقدامات باید نهادینه شود و مقطعی نباشد به نحوی که با رفتن یک مسوول همه اقدامات فراموش شود و ابتر بماند.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…