Home مجله خبری فرهنگی و هنری انتقاد از درخواست لغو سخنرانی مطهری در کرمان

انتقاد از درخواست لغو سخنرانی مطهری در کرمان

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری خانه ملت: عضو هیات رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشوربا تاکید براینکه شورای تامین استان مسئول برگزاری سخنرانی مسئولان است، از درخواست امام جمعه کرمان مبنی برلغو سخنرانی مطهری دراین استان انتقاد کرد.

اصغرسلیمی در واکنش به اظهارات امام جمعه کرمان مبنی بر لزوم لغو سخنرانی “علی مطهری” نایب رییس مجلس دراین استان،گفت: بحث سخنرانی ها و مناظره ها ازهمان ابتدای انقلاب توسط مسئولان نظام حل شده است، یعنی درهمان ابتدای روزهای پس از پیروزی انقلاب شهید مطهری، شهید بهشتی و شهید مفتح درصدا و سیمای آن مقطع سخنرانی و مناظره داشتند.

نماینده مردم سمیرم درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه درحال حاضرتمامی سخنرانی ها با مجوزهای قانونی انجام می شود، افزود: چرا باید کاری را انجام داد که یک نماینده مجلس درجایگاه نایب رییس مجلس شورای اسلامی برای ایراد سخنرانی دراستان های مختلف کشور دچار مشکل شود واین موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران با سخنرانی هیچ مسئولی مشکلی ندارد، تصریح کرد: به طورقطع سخنرانی ها دارای مجوز شورای تامین استان و استانداری است و قانون مشخص کرده همه سخنرانی ها باید دارای مجوز وزارت کشورباشد، بنابراین دراین گونه موارد دیگر جای بحثی باقی نمانده و مسئولان دیگر استان ها باید از اظهارات بی دلیل که منجر به ایحاد مشکل درکشورمی شود پرهیز کنند.

سلیمی با تاکید براینکه طبق فرمایشات رهبرمعظم انقلاب باید کرسی های آزاد اندیشی در کشور برقرار شود،گفت: این موضوع به آن معنا است که باید برای دانشجویان محیط هایی فراهم شود تا بتوانند مسائل و مشکلات خود را به گوش مسئولان رسانده و مسئولان به دغدغه های جوانان پاسخ های قانع کننده بدهند، بنابراین اگرنتوان با سخنرانی مسئولان به پرسش های جوانان پاسخ داد نمی توان به حل مشکلات جوانان امیدوار بود.

فضای مناظرات و سخنرانی ها درکشور باید فراهم باشد

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه فضای مناظرات و سخنرانی ها درکشورباید فراهم باشد، افزود: به طور حتم مقابله با سخنرانی مسئولان دراستان ها ازسوی برخی مقامات هیچ نتیجه مثبتی برای کشور نخواهد داشت، بنابراین همه بایدبه قانون احترام گذارند و قانون به این روشنی مشخص کرده همه مراسم تجمعات و سخنرانی درچه سطحی با مجوز کدام نهاد صورت گیرد.

وی افزود:همه مسئولان باید به قانون اساسی جمهوری اسلامی توجه کنند، بنابراین مسئولان بیشترازافراد عادی ملزم به رعایت قانون هستند.

عضو هیات رییسه کمیسیون شواها و امورداخلی کشور، تصریح کرد:قانون تاکید کرده که شورای تامین مشخص می کند که سخنرانی انجام شود یا خیر، بنابراین افراد دیگر استانی حق دخالت در این موارد این چنینی ندارند؛ زیرا مجلس درراس امور است و نایب رییس مجلس می تواند از تریبون مجلس برای ایراد سخنرانی استفاده کند، ازاین رو این گونه رفتارها بیشتر به نفع دشمنان و معاندان نظام است.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…