Home مجله خبری اقتصادی و بازرگانی اندونزی زیر باز کاهش تولید نفت نرفت

اندونزی زیر باز کاهش تولید نفت نرفت

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایرنا: اندونزی در جلسه ۱۷۱ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) با توجه به درخواست برای کاهش تولیدش تصمیم گرفت بار دیگر به طور موقت عضویتش در اوپک را تعلیق کند.

‘ژونان ایگناسیوس’ وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی: روز پنجشنبه گفت که این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که در اوپک مقرر شد اندونزی تا سقف ۵ درصد از تولید نفت خود را که شامل ۳۷ هزار بشکه در روز می شود، کاهش دهد.

وی افزود: اوپک تصمیم گرفت که تولید نفت خود شامل میعانات را تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد و از اندونزی نیز خواست ۵ درصد از تولیدش را کاهش دهد.

وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی، ادامه داد: با وجود نیاز شدید به درآمدهای دولتی و نفتی، در پیش نویس بودجه سال ۲۰۱۷ این کشور آمده است که تولید نفت نسبت به سال پیش از آن پنجهزار بشکه در روز کاهش یابد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، ‘ژونان ایگناسیوس’ تصریح کرد: از این رو، میزان کاهش قابل قبول تولید برای اندونزی به عنوان یک وارد کننده نفت ۵ هزار بشکه در روز است، در حالی که اوپک ۳۷ هزار بشکه را پیشنهاد کرد.

وی افزود: از آنجایی که به صورت نظری بهای نفت افزایش می یابد، کاهش ظرفیت تولید به نفع اندونزی نیست.

اندونزی از سال ۱۹۶۲ تا ۲۰۰۹ میلادی در اوپک عضویت کامل داشت، اما پس از آن برای یک دوره تا سال ۲۰۱۵ از عضویت این سازمان خارج شد و از اوایل سال جاری میلادی و پس از اینکه این کشور درخواست خود را برای عضویت مجدد در اوپک مطرح کرد، به عضویت این سازمان در آمد.

اندونزی با تعلیق فعلی خود از عضویت در اوپک، دوبار به عضویت خود در این سازمان پایان داده است و وزیر انرژی و منابع معدنی این کشور این اقدام را بهترین تصمیم برای همه اعضاء اوپک می داند.

‘ژونان ایگناسیوس’ اظهار کرد: از آنجا که تصمیم اوپک برای کاهش تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز می تواند اجرایی شود، با این اقدام اندونزی تعهدی به اجرای تصمیمات اتخاد شده ندارد و این امر همسو با منافع اندونزی است.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In اقتصادی و بازرگانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…