Home مجله خبری فرهنگی و هنری اوباما در قبال توافق ایران مخفی کاری می‌کند

اوباما در قبال توافق ایران مخفی کاری می‌کند

1 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایسنا: دیوید آلبرایت بازرس پیشین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی‌(IAEA) در گفت‌وگو با نشریه ویکلی استاندارد ادعا کرد: دولت اوباما برای توافق هسته‌ای برجام استثناهای مخفی قائل شده است که به ایران تحت پوشش برجام اجازه می‌دهد مقدارنامشخص از اورانیوم را در اختیار داشته باشد.

آلبرایت رئیس موسسه علوم و امنیت بین‌الملل(ISIS) با ادعای این موضوع که اوباما با اتخاذ یک سیاست پنهان کارانه به ایران اجازه می‌دهد که مقدار قابل توجهی از اورانیوم را به شکل‌های مختلف در اختیار داشته باشد گفت: دولت اوباما همیشه به من اعلام می‌کند که جزئیات مربوطه را فراموش کرده‌اند اما من فکر میکنم که آنها نمی‌خواهند اطلاعاتی را در اختیار من قرار دهند.

ماه پیش دیوید آلبرایت در بخشی از گزارش خود که پاراگرافی بسیار مبهم است، آورده بود که ” نزدیک به ۲۰ درصد اورانیوم با غنای پایین در قالب آلاینده‌های آزمایشگاهی به عنوان غیرقابل بازیافتی دسته‌بندی شده است. ایران در برجام پذیرفته بود که تمام این حدود ۲۰ درصد اورانیوم با غنای پایین به صورت عناصر سوختی هستند اما سپس این مواد به عنوان عناصر سوختی قرار گرفته و در معرض تشعشعات هسته‌ای طبقه‌بندی شد، ولو این که در بسیاری مواد به طور سطحی در معرض اشعه قرار گرفته باشند. این مقادیر اورانیوم با غنای پایین به شکل آلاینده‌های آزمایشگاهی نامشخص هستند و مبنای قضاوت درباره قابل بازیافت بودن حدود ۲۰ درصد اورانیوم با غنای پایین نیز مشخص نیست.”

همان‌طور که آلبرایت در این بخش از گزارش خود اشاره می‌کند، هنوز هیچ چیز”مشخص” نیست و اساسا مشخص نیست ابهاماتی که مطرح می‌کند چه پایه و اساسی دارد. مشخص نیست دقیقا از اورانیوم با غنای ۲۰ درصد صحبت می‌کند یا از ۲۰ درصد اورانیوم با غنای پایین در قالب آلاینده‌های آزمایشگاهی، اگر منظور اورانیوم ۲۰ درصدی است. 

او گفت: دولت اوباما همیشه به من اعلام می‌کند که جزئیات مربوطه را فراموش کرده‌اند اما من فکر می کنم که آن‌ها نمی‌خواهند اطلاعاتی را در اختیار من قرار دهند.

آلبرایت هم‌چنین در نشست دانشگاه جورج واشنگتن در این باره ادعا کرد: احتمال وجود چند تن از پسماند اورانیوم با غنای پایین در ایران وجود دارد اما دولت از افشاء آن طفره می‌رود.

به گفته او دولت اوباما به هیچ یک از سوالات مطرح شده در این باره پاسخی نداده است و ما نمی دانیم چه مقدار از انواع اورانیوم در ایران وجود دارد.

به گزارش این نشریه، یک تحلیلگر دیگر که با نمایندگان کنگره در ارتباط است می‌گوید دولت اوباما هرگز در راستای شفاف سازی توافق هسته‌ای با ایران موفق عمل نکرده است، چرا که کاخ سفید آگاه بود در صورتی که اقدامات اصلی که می خواهند انجام دهند را فاش کنند هرگز این توافق هسته‌ای تصویب نمی شد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…