Home مجله خبری ورزشی اورتون آنفیلد را رها کرد و لیورپول متولد شد

اورتون آنفیلد را رها کرد و لیورپول متولد شد

2 second read
0
0
2

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایسنا: از سال ۱۸۷۸ در شهر لیورپول باشگاه وجود داشت و در ابتدا St.Domingo’s نام گذاری شده بود. کلیسای شهر این تیم را پایه‌گذاری کرد تا جوانان شهر توجهشان به ورزش معطوف شود. در آن سال ها، ایجاد باشگاه توسط کلیسا امری رایج بود. چند سال بعد نام این باشگاه به اورتون تغییر یافت و یک باشگاه واقعی شکل گرفت.

این تیم در زمین های استنلی پارک بازی می کرد و هواداران زیادی برای تماشای بازی تیمشان به این منطقه می آمدند. این موضوع باعث شد تا باشگاه به فکر خرید زمین های بهتری باشد. جان هولدینگ، رییس باشگاه به همین منظور زمین های جنوب پارک که در کنار خیابان آنفیلد بود را خرید و به باشگاه اجاره داد. تا این جا همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه حریص بودن هولدینگ موجب شد او اقدام به برکناری دوستانش از سمت مدیریت بکند. رستوران باشگاه نیز به رییس اورتون تعلق داشت. در روزهای بازی، این محل پر از جمعیت می‌شد. همچنین حق فروش بلیت های بازی نیز به او می رسید. شرایط اقتصادی باشگاه در وضعیت خیلی خوبی قرار گرفت و هولدینگ، بخشی از این درآمد را به باشگاه اختصاص داد تا صرف امضای قرارداد با بازیکنان و دیگر مسائل شود اما همه اعضا از چگونگی هزینه‌های اختصاص یافته رضایت نداشتند.

در سال ۱۸۸۹ باشگاه دچار بحران شد چون هولدینگ تصمیم گرفت به اجاره زمین‌ها ۱۰۰ پوند بیفزاید. این بدان معنا بود که باید اعضای باشگاه  برای این زمین ها سالیانه ۲۵۰ پوند می پرداختند. دوستان هولدینگ در هیات مدیره به این موضوع اعتراض و درخواست کردند اجاره میانگین رقم اعلام شده یعنی ۱۸۰ پوند باشد و تا سه سال این رقم تغییری نکند. هولدینگ این پیشنهاد را قبول نکرد و اعلام کرد ترجیح می دهد باشگاه را ترک کند. به همین خاطر قیمت ۶ هزار پوند روی زمین ها گذاشت و آنها را به باشگاه پیشنهاد کرد. اعضای باشگاه از این اتفاق ناراحت شدند و تصمیم گرفتند زمین های جدیدی را در نزدیکی گودیسون پارک بخرند. این تغییر بیش از هشت هزار پوند برای اورتون هزینه برداشت.

پس از این اتفاق، زمین های آنفیلد آزاد ماند و هولدینگ که زمین هایی در اختیار داشت و از سوی دیگر بدون تیم مانده بود، تصمیم گرفت یک باشگاه بنیان کند. او این باشگاه را لیورپول نامید و پایه تیم با بازیکنان اسکاتلندی بسته شد. حضور بازیکنان اسکاتلندی در لیورپول به خاطر حمایت مردی به نام جان مکین بود.

لیورپول توانست در سال ۱۸۹۳ به لیگ راه یابد. ابتدا در دسته دوم بازی کرد و در نخستین سال حضورش، به دسته بالاتر صعود کرد. اولین باری که دو تیم لیورپول و اورتون برابر هم قرار گرفتند، به ۳ اکتبر سال ۱۸۹۴ برمی‌گردد. اورتون با نتیجه قاطع سه بر صفر در این دیدار پیروز شد. لیورپول تا سال ۱۸۹۷ نتوانست همشهری‌اش را شکست بدهد. در آن سال قرمزها در آنفیلد میزبان اورتون بودند و توانستند سه بر یک پیروز شوند. سال های زیادی آبی‌پوشان تیم برتر به حساب می آمدند. دوران حضور دیکسی دین، روزهای خوش این باشگاه بود اما با گذشت زمان و به لطف بیل شنکلی، لیورپول جایگاه خاصی در فوتبال پیدا کرد.  ابتدا در انگلیس و سپس در اروپا به عنوان یک تیم برتر شناخته شد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…