Home مجله خبری اقتصادی و بازرگانی بازهم کامیون‌ ها در مرز بازرگان به صف شدند!

بازهم کامیون‌ ها در مرز بازرگان به صف شدند!

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه از شکل‌گیری صف طولانی کامیون‌ها در مرز بازرگان از طرف ترکیه برای ورود به ایران خبر داد.

سید جلال ابراهیمی ‌اظهار کرد: براساس خبرهای رسیده از مرز بازرگان در مرز ورودی ایران صف ۱۳ کیلومتری برای ورود به ایران در خط انتظار هستند که البته اگر دو طرف جاده را در نظر بگیریم طول این صف انتظار به ۲۶ کیلومتر می رسد.  

وی ادامه داد: در طول ۱۳ کیلومتر در دو طرف جاده، ورودی ترکیه به مرز بازرگان تریلرها پشت درهای ورودی ایران مانده اند. این تریرلرها حامل بارهای تجاری از ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی هستند. این در حالی است که اگر در مجموع طول دو مسیر را در مجموع ۲۶ کیلیومتر حساب کنیم تعداد تریلرهایی که در انتظار هستند حدود هزار  دستگاه را در بر می گیرد.

دبیر کل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه تصریح کرد: بر اساس گزارش های رسیده هیچ تریلری در خط انتظار خروجی ایران وجود ندارد و هیچ کامیون و تریلری از طرف بازرگان به ترکیه در انتظار نیست و صفی وجود ندارد.

ابراهیمی درباره علت پیش آمدن این صف طولانی از طرف ترکیه برای ورود به مرز ایران گفت: دلیلی که برای ایجاد این صف طولانی از طرف ترکیه برای مطرح می شود این است که ماموران ترکیه اغلب تا ساعت چهار کار می کنند اما از طرف ایران ۲۴ ساعته خروجی صورت می گیرد، همین مسئله باعث کندی کار از طرف ترکیه شده است؛ به طوری که حتی یکی از رانندگان می گفت “برای ورود به ایران چهار روز است که در صف مانده است”.

به گفته وی، فقط ماشین های خوارو بار و فاسد نشدنی، خارج از نوبت در حال ورود به ایران و کشورهای شرق دور هستند و این ماشین‌ها در صف انتظار برای ورود نیستند.

دبیر کل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه عنوان کرد: یکی دیگر از دلایلی که برای ایجاد شدن این صف طولانی از طرف ترکیه مطرح می شود یک شیفت بودن آزمایشگاه‌های ایران برای آزمایش و بررسی کالاهاست. هر کامیونی که از طرف ترکیه وارد مرز بازرگان می شود باید ۲۴ ساعت منتظر نتایج آزمایشگاه بماند.

ابراهیمی اضافه کرد: از این جهت یکی از راه حل های این مسئله می تواند اضافه کردن تعداد افراد به آزمایشگاه‌های گمرک باشد. در حال حاضر از هر تریلر بین ۲۵ تا ۷۰ هزار تومان پول برای آزمایش کالا اخذ می‌شود که آن ها حاضرند برای سرعت دادن به روند آزمایش کالاها پول بیشتری پرداخت کنند.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In اقتصادی و بازرگانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…