Home مجله خبری ورزشی با کدام ازبکستان بازی می‌کنیم؟

با کدام ازبکستان بازی می‌کنیم؟

6 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

ورزش سه: ازبکستان، یکی از تیم‌های ملی عجیب در فوتبال آسیاست و ارزیابی عملکردش در سالیان مختلف نشان دهنده این فراز و نشیب غیر معمول بوده است.

 بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق کشورهای زیادی به آسیا افزوده شده وقاره بزرگ؛ حضور ترکمنستان، قرقیزستان،قزاقستان (بعدها به اروپا پیوست)، تاجیکستان و ازبکستان را تجربه کرد. اولین گام برای خودنمایی کشورهای تازه وارد را ازبک‌ها برداشتند و در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۴ قهرمان شدند.

*در بازی‌های آسیایی  ۱۹۹۴ چینی‌ها با داشتن بهترین تیم تاریخ خود، با سودای اولین قهرمانی در قاره پا به مسابقات گذاشتند. آنها برابر ایران هم ۱-۰ برنده شده و کشورمان را در همان دور گروهی حذف کردند، امادر فینال چین برابر ازبکستان ایستاد و ۴-۲ باخت…. آنها باز هم از قهرمانی محروم شده واین محرومیت تا امروز ادامه دارد. در تیم تازه وارد  ازبکستان ۱۹۹۴ مردانی مثل کاسیموف، ایگور شکورین و مقصودوف حاضر بودند.

* بعد از شروع قدرتمندانه ازبک‌ها، آنها  افت کردند، البته آنها در سال ۱۹۹۶ به جمع ۱۲ تیم برتر جام ملت‌های آسیا صعود کردند اما در گروه خود بین ۴ تیم چهارم شدند.ازبک‌ها پایین‌تر از ژاپن، چین و سوریه قرار گرفتند.

*ازبکستان تلاش زیاد کرد تا در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۸ بانکوک بار دیگر به اوج برگردد، آنها با انجام بازی‌ها خوب به یک‌چهارم نهایی آمدند و در این دور برابر ایران ایستادند، مدافع عنوان قهرمانی بازی‌های آسیایی، برابر ایران تا دقیقه ۸۲ بازی پایاپایی برگزار کرده و بعد از دریافت گل دقیقه ۲۹ از علی موسوی تلاش برای جبران کردند اما در ۸ دقیقه آخر ۳ گل دیگر زدیم و ۴-۰ شکستشان دادیم.

*ازبکستان در سال ۲۰۰۰ بار دیگر به جام ملت‌ها آمدند اما نتایج آنها در این دوره حیرت انگیز بود. آنها با قطر مساوی کردند اما برابر ژاپن ۸-۱ و برابر عربستان ۵-۱ بازنده شدند و فضاحتی عجیب در فوتبال آفریدند.

*ازبک‌ها تا سال ۲۰۰۴ در همان مسیر تلخ سقوط می‌رفتند و دیگر از قهرمانی بازی‌های آسیایی ۱۹۹۴ برای آنها یک خاطره باقی مانده بود اما برگزاری یک لیگ زنده و پویا و تقویت باشگاه داری در این کشور باعث شد تا آنها در مسابقات مختلف آسیایی پا بگیرند. ازبکستان در جام ملت‌های ۲۰۰۴ در گروهی که عربستان و عراق و ترکمنستان در آن بود با ۳ برد اول شدند. آنها عربستانی را بردند که ۴ سال قبل برابر آنها ۵ گل خورده بودند. ازبک‌ها در جام ملت‌های ۲۰۰۴ تنها در ضربات پنالتی مغلوب بحرین در یک چهارم شده و حذف شدند.
 
*در جام ملت‌های ۲۰۰۷ هم ازبکستان تنها در دور گروهی به ایران باختند اما بالاتر از چین آنها به دور یک چهارم پای گذاشته و با باخت ۲-۱ برابر عربستان از مسابقات کنار رفتند.

*در جام ملت‌های ۲۰۱۱ هم ازبک‌ها در گروه اول شده و در یک چهارم برابر اردن ۲-۱ برنده شدند.ازبک‌ها در نیمه نهایی اما بار دیگر مثل سال ۲۰۰۰ عمل کرده واین بار ۶ گل از استرالیا خوردند تا با باخت ۳-۲ برابر کره جنوبی در بازی رده بندی چهارم شوند.

*ازبکستان پر فراز و نشیب در دور گذشته مقدماتی جام جهانی تیم بسیار خوبی بود. تیمی که در روز آخر وقتی از قطر ۵-۱ جلو افتاد باور نداشت اگر یک گل بیشتر بزند، بالاتر از کره جنوبی می‌تواند به جام جهانی صعود کند. آنها در دور گذشته برابر ایران و ژاپن ۲ تیم اول ۲ گروه جام جهانی فوتبال برنده شدند اما تنها به خاطر یک گل به جام جهانی نرفتند.

*در جام ملت‌های ۲۰۱۵ اما آنها در یک‌چهارم نهایی کار را به وقت اضافه رساندند اما در این مرحله  ۲-۰ به کره باختند.

*نسل تازه ازبک‌ها، تیمی مثل همیشه مجهز به اسلحه برترشان قدرت بدنی هستند و در ۱۱ بازی آخرشان برابر آسیایی‌ها ۱۱ برد داشته‌اند.ازبک‌ها در ۲ بازی گذشته برابر سوریه و قطر برنده شده‌اند تا در صدر گروه بایستند به سوی صعود از همین ۳ بد. ایران در خانه چنین تیم قدرتمندی باید به میدان برود.ازبک‌ها با ۲ برد شرایط خوبی در گروه دارند و برای پیروزی مقابل ایران به زمین خواهند آمد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…