Home مجله خبری فرهنگی و هنری برنده جایزه نوبل ۲۰۱۶: برای کشورم تلاش می کنم

برنده جایزه نوبل ۲۰۱۶: برای کشورم تلاش می کنم

0 second read
0
0
2

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایرنا: «خوان مانوئل سانتوس» رئیس جمهوری کلمبیا که برنده جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۶ شده است با ابراز خوشحالی از اعطای این جایزه، آن را متعلق به همه مذاکره کنندگان و مردم و نهادهایی دانست که او را در رسیدن به موفقیت یاری کردند و گفت: بی وقفه برای صلح و مردم کشورم تلاش می کنم.

 

تارنمای بنیاد نوبل در گزارشی نوشت: «خوان مانوئل سانتوس» رئیس جمهوری کلمبیا در سخنانی در کاخ ریاست جمهوری این کشور پس از اعلام اعطای جایزه صلح نوبل امسال (۲۰۱۶) به وی، افزود: من با تمام وجود و به طرز بی اندازه ای از کسب این افتخار خوشحال و شکرگزارم.

رئیس جمهوری کلمبیا با بیان اینکه « اعطای این جایزه به من، به خاطر وجود مردم کلمبیا، به ویژه میلیون ها قربانی ای است که بیش از ۵۰ سال در رنج و عذاب زندگی کردند»، تاکید کرد: ما باید با اتحاد به دنبال شکوفا کردن این توافق و برقراری صلحی پایدار و مداوم در کشور خود باشیم. اکنون برقراری صلح مهم ترین هدف پیش رو بوده که تحقق آن نزدیک است و با کمک یکدیگر، صلح را در کشور خواهیم ساخت.

برنده جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۶ در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: این جایزه به همه مذاکره کنندگان و به تمام مردم و نهادهایی تعلق دارد که ما را در رسیدن به این موفقیت یاری رساندند.

سانتوس افزود: این جایزه برای من به مانند حکم ماموریتی می ماند تا به وسیله آن بدون هیچ وقفه ای برای صلح و برای مردم کشورم تلاش کنم.

رئیس جمهوری کلمبیا تصریح کرد: در روزهای آینده زندگی خود و تمام تلاشم را برای به انجام رساندن این هدف، اختصاص خواهم داد.

به گزارش ایرنا، خوان مانوئل سانتوس رئیس جمهوری کلمبیا در آمریکای جنوبی به علت تلاش هایش برای پایان دادن به درگیری با شورشیان فارک و برقراری صلح در این کشور، برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۱۶ معرفی شد.

این نود و هفتمین جایزه صلح نوبل است که امروز به رئیس جمهوری کلمبیا به دلیل تلاش هایش در پایان دادن به بیش از ۵۰ سال جنگ داخلی در این کشور تعلق گرفت.

سانتونس در حالی به صورت غیرمنتظره ای برنده جایزه صلح نوبل ۲۰۱۶ شده است که مردم کلمبیا روز یکشنبه به توافقنامه صلحی که وی با شورشیان مارکسیست این کشور آمریکای جنوبی برای پایان دادن به درگیری های داخلی ۵۲ ساله این کشور امضا کرده بود، رای منفی داده اند. اما سانتوس قول داده است به رغم رای منفی مردم این کشور به این توافقنامه در همه پرسی اخیر، طرح صلح کلمبیا را احیا کند.

بسیاری از رای دهندگان بر این باور بودند که این توافق نسبت به شورشیان فارک بسیار نرم و با مدارا برخورد کرده است.

جایزه صلح نوبل که ارزش مادی آن هشت میلیون کرون سوئد برابر با ۹۳۰ هزار دلار آمریکا است، در تاریخ دهم دسامبر سال جاری (۲۰ آذر ماه امسال) در اسلو به برنده اهدا خواهد شد.

به گفته کاچی کولمان رئیس کمیته صلح نوبل که برنده این جایزه را اعلام کرد، این جایزه همچنین باید به عنوان ستایش و قدردانی از مردم کلمبیا تلقی شود.

وی افزود: مردم کلمبیا به صلح رای منفی نداده اند، بلکه با توافقنامه کنونی که با شورشیان امضا شده است، موافق نبوده اند.

برخی از صاحب نظران، در پی رای منفی مردم کلمبیا در همه پرسی به این توافقنامه، این کشور را از فهرست نامزدهای دریافت این جایزه، حذف کرده بودند.

کمیته صلح نوبل افزود: این واقعیت که اکثریت رای دهندگان به پیمان صلح رای منفی داده اند، ضرورتا به معنی نابودی روند صلح کلمبیا نیست. بلکه اهمیت ادامه احترام و رعایت آتش بس را توسط طرفین بیشتر می سازد.

در بیانیه کمیته صلح نوبل به «رود ریگو لوندونو» معروف به تیمچنکو فرمانده شورشیان فارک که این توافقنامه را با سانتوس امضا کرد، اشاره ای نشده است.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…