Home مجله خبری فرهنگی و هنری بهترین اثر آثول فوگارد برای اولین بار در ایران

بهترین اثر آثول فوگارد برای اولین بار در ایران

0 second read
0
0
2

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

هنرآنلاین: مهلا صالحی می‌گوید نمایشنامه ˝لوکوموتیوران˝ یکی از بهترین آثار آثول فوگارد است که برای نخستین بار در ایران به صحنه می‌رود.

بهترین اثر آثول فوگارد برای اولین بار در ایران به صحنه می‌رود

 نمایش “لوکوموتیوران” به کارگردانی مهلا صالحی از ۲۰ شهریورماه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می‌رود. مهلا صالحی با ارائه توضیحاتی در مورد این نمایش به ما گفت: “لوکوموتیوران”نوشته آثول فوگارد است؛ نویسنده‌ای که سال‌ها در مورد آن تحقیق کرده‌ام.

او با اشاره به اینکه تاکنون هفت اثر از کارهای فوگارد را ترجمه کرده است ادامه داد: این نمایشنامه یکی از متن‌های مطرح دنیاست که سال ۲۰۱۰ نوشته شده و تاکنون در ایران اجرا نشده است. به نظر فوگارد این متن به لحاظ ادبی و سوژه بهترین کار او به شمار می‌رود. به گفته خود او؛ این کمال من است در نوشتن و اگر یک متن از من قرار است باقی بماند همین کار است.

صالحی با بیان داستان این نمایش عنوان کرد: این اثر برگرفته از داستانی واقعی است که بر اساس آن زنی در آفریقای جنوبی خود و سه فرزندش را زیر قطار می‌اندازد.

این کارگردان تئاتر در رابطه با شیوه‌های اجرایی این اثر خاطرنشان کرد: در طراحی‌های‌مان به سمت انتزاع رفته‌ایم؛ آنچه در متن آمده فضای قبرستان است اما در طراحی‌مان این فضا را به گونه دیگری تصویر کردیم. رنگ در این اجرا جایگاه خاصی دارد؛ ما از چهار رنگ‌ سفید، خاکستری، مشکی و قرمز استفاده کردیم و به جز آنها هیچ رنگ دیگری در کار نمی‌بینید. استفاده از این رنگ‌ها و تاکید بر آنها به دلیل متن و تاکیدهایی است که دارد به عنوان مثال این زن به نام روسری قرمز نامیده می‌شود.

صالحی در رابطه با چند اجرا بودن سالن استاد انتظامی اظهار کرد: این مساله بسیار آسیب‌رسان است، با این وجود تلاش خود را در طراحی دکور به کار گرفته‌ایم که بتوانیم به بهترین شکل از آن استفاده کنیم و به همین دلیل فشار زیادی روی گروه ماست.

نمایش “لوکوموتیوران” به کارگردانی مهلا صالحی از ۲۰ شهریور تا ۹ مهرماه ساعت ۱۹:۳۰ در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان واقع در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، بام خانه هنرمندان به صحنه می‌رود.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…