Home مجله گردشگری بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید+تصاویر

بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید+تصاویر

1 min read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

در این مطلب به شما برخی از بهترین غذاهای پاریسی و مکانی که می توانید به آن مراجعه کرده و از غذا لذت ببرید را معرفی می کنیم. ‏

بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید

بهترین غذاهای پاریسی

آیا می دانید که چه فاکتورهایی نشاندهنده ی یکی رستوران درجه یک در پاریس هستند؟ قدر مسلم رستورانی در این وصف می گنجد که منوی آن به طور منظم عوض شده و مشتری های آن تقریبا هیچ گاه تغییر نکنند. البته برخی از غذاهای اصلی در پاریس وجود دارند که همیشه بخشی از منو محسوب می شوند و برای این مسئله نیز دلایل بسیار محکمی وجود دارد. در این مطلب به شما برخی از بهترین غذاهای پاریسی و مکانی که می توانید به آن مراجعه کرده و از غذا لذت ببرید را معرفی می کنیم. ‏

۱- مرغ سوخاری Fried Chicken

رستوران Verjus

آدرس: ۴۷ rue Montpensier, Paris 75001 ، تلفن: +۳۳ ۱ ۴۲ ۹۷ ۵۴ ۴۰

چرا شما باید این همه راه تا پاریس آمده و مرغ سوخاری بخورید؟ چرا که کارکنان رستوران Verjus بشقاب مرغ سوخاری را تبدیل به یک اثر هنری کرده اند. ‏

بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید

۲- استیک و سیب زمینی سرخ کرده Steak Frites

رستوران Le Relais de L’Entrecôte

آدرس: ۱۰۱, BLD du Montparnasse – Paris 75006 ، تلفن: +۳۳ ۱ ۴۶ ۳۳ ۸۲ ۸۲ (لازم به ذکر است که این رستوران سه شعبه ی مختلف در پاریس دارد که در اینجا ما فقط به یکی از آنها اشاره نموده ایم.)

چه چیزی از بشقابی پر از استیک و سیب زمینی سرخ کرده کلاسیک تر است؟ این غذا بهترین غذای رستوران Le Relais de L’Entrecôte نیست، تنها غذای آن است! و دقیقا به همین دلیل است که آنها این غذا را به بهترین نحو ممکن سرو می کنند.

بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید

۳- غذای خانگی فرانسوی French Comfort Food

رستوران L’Ami Jean

آدرس: ۲۷ rue Malar, Paris 75007، تلفن: +۳۳ ۱ ۴۷ ۰۵ ۸۶ ۸۹

اگر شما خواهان غذای خانگی فرانسوی با شکلی مدرن هستید بهترین مکان برای شما رستوران L’Ami Jean است. این رستوران نمادین یک نهاد پاریسی است که به تازگی با ورود یک سرآشپز جدید روح تازه ای در آن دمیده شده است. منوی این رستوران بسته به فصول مختلف تغییر می کند، اما شما می توانید مطمئن باشید که مقادیر زیادی غذا و خوراک روستایی مانند گوشت خرگوش را می توانید در اینجا بچشید.

 بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید

۴- گل کلم کبابی Head of Roasted Cauliflower

رستوران Miznon

آدرس: ۲۲ rue des Ecouffes, Paris 75004، تلفن: +۳۳ ۱ ۴۲ ۷۴ ۸۳ ۵۸

این رستوران غذای خیابانی تل آویوی تبدیل به یکی از مکان های پرطرفدار پاریس شده و گل کلم کبابی یکی از محبوب ترین غذاهای آن است. بله یک گل کلم کامل! بخش بیرونی این گل کلم برشته است و قسمت داخلی آن در دهان شما آب می شود، کل آن نیز با روغن زیتون پوشیده شده است. طعم این گل کلم با سس تاهینی عالی می شود و به همین دلیل است که این سس روی کانتر چاشنی ها قرار گرفته است. بنابراین سر راه خود به میز مورد نظرتان حتما مقداری از این سس نیز همراه ببرید.

 بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید

۵- سوکا Socca

رستوران Chez Alain

آدرس: ۳۹ rue de Bretagne, Paris 75003، تلفن: +۳۳ ۱ ۷۵ ۵۱ ۵۶ ۰۲

در حالیکه در پاریس غذاهای خیابانی مانند برگرهای گران قیمت ون های سیار بسیار پرطرفدار هستند، اگر شما خواهان غذای خیابانی واقعی با قیمت مناسب هستید، لازم است که سری به Marche des Enfants Rouges بزنید. در اینجا شخصی به نام آلن یک غذای خیابانی از نیس را برای شما سرو می کند. سوکا مانند کرپ است اما با آرد نخودچی درست می شود. آلن به آن نمک زده و در بسته های کاغذی برای شما سرو می کند.

بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید

۶- بان می Bánh mì

رستوران Thieng Heng

آدرس: ۵۰ Ave d’Ivry, Paris 75013، تلفن: +۳۳ ۱ ۴۵ ۸۲ ۹۲ ۹۵

فرانسوی ها باگت را برای ویتنامی ها به ارمغان آوردند و ویتنامی ها نیز به نوبه ی خود «بان می» را به تمام دنیا هدیه نمودند. در سال های اخیر غذای خیابانی ویتنامی بسیار پرطرفدار شده و شما می توانید بان می را در گوشه و کنار شهر پاریس پیدا کنید. اما پر طرفدارترین بان می را می توانید در ناحیه ی ۱۳ پاریس و رستوران Thieng Heng پیدا کنید. برای یافتن این مکان فقط کافی است دنبال یک صف طولانی بگردید!

 بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید

۷- نان سرخ کرده ی فرانسوی French Bread Fries

رستوران Maison F

آدرس: ۳ rue Rougemont, Paris 75009، تلفن: +۳۳ ۱ ۴۲ ۴۶ ۲۳ ۱۶

Maison F را بخاطر سرخ کردنی های آن و به طور خاص نان سرخ کرده ی فرانسوی آن می شناسند که در فرانسوی به آن pain perdu می گویند. این نان ها گاهی قبل از سرخ شدن در کارامل نیز خوابانده می شوند.

 بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید

۸- تخم مرغ Eggs

رستوران Holyberry

آدرس: ۱۹ rue Lucien Sampaix, Paris 75010، تلفن: +۳۳ ۹ ۷۳ ۶۰ ۱۳ ۶۴

در رستوران Holyberry شما می توانید تخم مرغ خود را به سبک ها و مدل های متفاوت سفارش دهید. اما پیشنهاد ما به شما این است که تخم مرغ جیبی (آب پز کردن تخم مرغ بدون پوسته در آب جوش) سفارش داده و ببینید که چگونه زرده ی آن روی سایر محتویات بشقاب شما سرازیر می شود. سپس شما می توانید این زرده را با تکه ای نان تازه که از نانوایی های محلی تهیه شده نوش جان کنید.

 بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید

۹- گلت گندم سیاه Buckwheat galettes

رستوران Breizh Café

آدرس: ۱۰۹ rue Vieille du Temple, Paris 75003، تلفن: +۳۳ ۱ ۴۲ ۷۲ ۱۳ ۷۷

اکثر مردمی که به فرانسه می آیند فکر می کنند که کرپ ها باید در سایز خیابانی و با نوتلا سرو شوند، اما آنها اشتباه می کنند! اگر شما یک کرپ واقعی می خواهید باید آن را به سبک Breton و با گلت های گندم سیاه و در Breizh Café میل کنید. این گلت ها انواع مختلفی داشته و می توانند با محتویات متفاوتی پر شوند، بنابراین گرسنه بروید و سیر و راضی بازگردید.

 بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید

۱۰- پیتزا Pizza

رستوران Il Brigante

آدرس: ۱۴ rue du Ruisseau, Paris 75018، تلفن: +۳۳ ۱ ۴۴ ۹۲ ۷۲ ۱۵

در شهر پاریس پیتزا فروشی های زیادی وجود دارد اما در میان آنها تنها یک پیتزا فروشی است که ارزش رفتن دارد و آن Il Brigante است. این مکان توسط شخص Brigante اداره می شود و جو آن به قدری ایتالیایی است که بهتر است در آن فرانسوی حرف زدن را فراموش کنید! در این رستوران شما به فضای کوچک غذاخوری هدایت می شوید که دقیقا کنار فردی قرار گرفته که خمیر پیتزا را به هوا پرتاب می کند. بعد از خوردن پیتزا، تیرامیسو را نیز به عنوان دسر فراموش نکنید.

 بهترین غذاهای پاریسی راهنگام سفر به فرانسه از دست ندهید

دالاهو

اخبار مرتبط:

پاریس یکی از زیبا ترین شهرهای دنیا + تصاویر

جاهایی در فرانسه که حتما باید دید!+تصاویر

سفر به مارسی زیباترین شهر فرانسه+تصاویر

پل الکساندر سوم, جاذبه ای بی نظیر در پاریس+تصاویر

در سفر به فرانسه خوردن غذاهای بسیار لذیذ این کشور را هرگز فراموش نکنید!!+تصاویر

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In مجله گردشگری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…