امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵
خانه » مجله خبری » حوادث » تبرئه دو ایرانی از اتهام قتل مرد افغان
تبرئه دو ایرانی از اتهام قتل مرد افغان

تبرئه دو ایرانی از اتهام قتل مرد افغان

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

روزنامه شرق: دو مرد ایرانی که متهم بودند جوانی افغان را با ضربه چاقو به قتل رسانده‌اند، از سوی دادگاه کیفری استان تهران تبرئه شدند.

پنج سال قبل به مأموران خبر رسید جوانی افغان که با ضربات چاقو زخمی شده‌ بود، در محل حادثه بعد از گفتن چند جمله به پدرش جانش را از دست داده است.  وقتی پلیس در محل حاضر شد و به دستور بازپرس جسد را به پزشکی‌قانونی انتقال داد، تحقیقات گسترده‌ای را دراین‌باره آغاز کرد.

آنها ابتدا فردی که مقتول را پیدا کرده‌ بود، مورد بازجویی قرار دادند، این مرد گفت: وقتی رسیدم، جمعه زخمی روی زمین افتاده‌ و چاقو به پهلو و کمرش برخورد کرده‌ بود. از من خواست که او را برگردانم و گفت نمی‌توانم نفس بکشم. وقتی این کار را انجام دادم، بلافاصله با پدرش تماس گرفتم و گفتم پسرت زخمی شده ‌است، بعد از آمدن پدر جمعه بود که او فوت کرد.  وقتی پدر مقتول مورد بازجویی قرار گرفت، گفت: پسرم فقط یک جمله به من گفت و از من خواست از بچه‌ها و همسرش مراقبت کنم، بعد دیگر نفس نکشید. ما هیچ دشمنی نداریم و کسی نیست که بخواهد پسرم را به‌خاطر کینه بکشد، اما فکر می‌کنم دو مرد ایرانی که در این منطقه زندگی می‌کنند و با افغان‌ها ارتباط خوبی ندارند دست به این کار زده‌اند.

 آنها پیش از این هم چند افغان را کتک زده ‌بودند. درحالی‌که به نظر می‌رسید مرد افغان قربانی یک رفتار نژادپرستانه شده‌ است، دو مرد ایرانی بازداشت شدند، اما اتهام خود را انکار کردند و گفتند چنین کاری نکرده‌اند. بااین‌حال کیفرخواست علیه متهمان صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ٤ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. متهمان روز گذشته پای میز محاکمه رفتند و هردو اتهامشان را انکار کردند. یکی از دو متهم به هیأت قضائی گفت: من، برادرم و مهران، دوستم، همیشه با هم بودیم و رابطه خوبی هم داشتیم و داریم، اما هیچ‌وقت بدون دلیل با هیچ فرد افغانی درگیر نشدیم و اینکه گفته می‌شود ما با افغان‌ها بد هستیم دروغ است.

چند وقت قبل از این ماجرا بود که وقتی داشتیم در خیابان راه می‌رفتیم، چند مرد افغان را همراه یک زن دیدیم. مردان افغان به سمت ما حمله کردند و گفتند شما به زنی که همراه ما بود، متلک گفته‌اید، ما هم ناراحت شدیم و دعوا کردیم، بعد از آن هیچ مرد افغانی را کتک نزدیم و آنچه می‌گویند دروغ است. ما با مقتول هم درگیری نداشتیم و اصلا او را نمی‌شناسیم. هیأت قضات در نهایت با توجه به نبود دلایل کافی، دو مرد ایرانی را تبرئه کردند.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز