تردید واشنگتن در مورد حمله به سوریه

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری فارس: روزنامه واشنگتن‌پست نوشته است که تکمیل استقرار سیستم یکپارچه دفاع هوایی در سوریه توسط روسیه احتمال حمله آمریکا به زیرساخت‌های این کشور را به شدت کاهش داده و طرح برقراری منطقه پرواز ممنوع در سوریه را که هر دو نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا از آن حمایت کرده‌اند، با تردید مواجه کرده است.

بنا بر این گزارش، با استقرار سامانه‌های قابل جابجایی اس-۴۰۰ و اس-۳۰۰ به همراه سامانه‌های کوتاه‌برد دیگر، روسیه این توانمندی را پیدا کرده تا هواپیماها و موشک‌های کروز را تا برد ۴۰۰ کیلومتری غرب سوریه در تمام جهات هدف قرار دهد. این برد علاوه بر تمام اراضی سوریه، بخش قابل توجهی از ترکیه، اسرائیل، اردن و شرق مدیترانه را پوشش می‌دهد.

یک مقام نظامی آمریکایی می‌گوید: «واقعیت این است که ما از اینکه آن‌ها مستقر شود، بسیار نگران هستیم.»

وی با بیان اینکه جنگنده‌های اف-۳۵، یعنی آخرین نسل از هواپیماهای جنگی آمریکا تجربه رویارویی با چنین سامانه‌هایی را نداشته‌اند، گفت: «مطمئن نیستیم که هیچ‌یک از هواپیماهایمان بتوانند اس-۳۰۰ را مغلوب کنند.»

مقامات نظامی روسیه ماه گذشته همزمان با استقرار سامانه دفاعی اس-۳۰۰ در سوریه اعلام کردند «هر هواپیما یا موشکی» را که امنیت نیروهای روس در سوریه را تهدید کنند، بدون هشدار قبلی هدف قرار خواهند داد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس