Home مجله خبری ورزشی ترکیب اصلی خط دفاع استقلال به دست آمد؟

ترکیب اصلی خط دفاع استقلال به دست آمد؟

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

ورزش سه: استقلال در دیدار با سیاه جامگان دومین کلین شیت خود را در روز نمایش درخشان مهدی رحمتی در حالی ثبت کرد که منصوریان باز هم ترجیح داد تا استقلال را با تغییرات دفاعی راهی زمین کند. تغییرات پی در پی خط دفاعی استقلال شاید ناشی از عدم ثبات این تیم باشد اما می تواند گواهی بر این موضوع باشد که منصوریان برای موفقیت این تیم بی توجه به نام ها  و قیمت ها به دنبال انتخاب بهترین بازیکنان است.

 

۵ مدافع در ترکیب استقلال

کنعانی زادگان، مگویان، رابسون، حسینی و پادوانی ۵ بازیکنی هستند که از ابتدای فصل در ترکیب اولیه استقلال قرار گرفتند تا در ۸ بازی ابتدایی منصوریان بیش از همه پستها در مرکز خط دفاعی تغییرات را تجربه کند. سرمربی استقلال البته برای پست دفاع میانی هنوز گزینه ای مانند امین حاج محمدی را در اختیار دارد که با گذشت ۸ بازی هنوز فرصت حضور در میدان را به او نداده است.

 

هر بازی، یک گل

خط دفاعی استقلال در هشت دیدار ابتدایی خود هشت گل دریافت کرده تا میانگین هر بازی یک گل خورده برای این تیم ثبت شود. این میانگین در حالی برای آبی پوشان ثبت شده است که پرسپولیس با ۰٫۲۵ گل در هر بازی بهترین عملکرد را از خود به جای گذاشته است و تیم های تراکتورسازی و گسترش فولاد نیز ۰٫۵ گل دریافتی در هر بازی دارند.

 

۸بازی، ۵ زوج

منصوریان در ۸ بازی ابتدایی لیگ شانزدهم، ۵ ترکیب مختلف را در خط دفاعی خود آزمایش کردند. منصوریان در دیدار با سیاه جامگان که آخرین نبرد آنها بود، خط دفاعی جدیدی را امتحان کرد تا مشخص شود هنوز زوج ایده آل خود را در مرکز خط دفاعی پیدا نکرده است. استقلال فصل را با زوج مگویان و کنعانی زادگان آغاز کرد اما مصدومیت کنعانی زادگان و درخشش دیگر بازیکنان باعث شد تا منصوریان مجاب به تغییر ترکیب تیم خود شود.

حسینی رابسون بهترین زوج دفاعی

زوج مجید حسینی و رابسون تا به امروز در میان زوجهای خط دفاعی استقلال که بیشتر از یک بازی در مرکز خط دفاعی قرار گرفتند، بهترین عملکرد را ثبت کرده اند. استقلالی ها در حضور این دو بازیکن در سه ۳بازی تنها دو گل دریافت کردند و بسته نگه داشتن دروازه استقلال در دیدار برابر پرسپولیس مطمئنا بهترین عملکرد این بازیکنان به شمار می رود.

رابسون مرد مورد اعتماد

رابسون جانواریو به استثنا دیدار اول برابر نفت تهران که به دلیل عدم صدور کارت بازی نتوانست در ترکیب آبی پوشان قرار بگیرد، در مابقی دیدارهای استقلال در ترکیب آبی پوشان حضور داشت. این مدافع جوان برزیلی در ۶۳۰ دقیقه ای که در ترکیب آبی پوشان حضور داشت، دو کارت زرد دریافت کرده اما نمایش های او به اندازه ای خوب بوده که منصوریان همواره از او در ترکیب اولیه خود استفاده کرده است. مجید حسینی و هرایر مگویان با ۲۷۰ دقیقه حضور در رده های بعدی قرار دارند.

تنها زوج برزیلی در دفاع استقلال

زوج پادوانی و رابسون در دیدار با سیاه جامگان برای اولین بار در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا با حضور این دو بازیکن و درخشش رحمتی دومین کلین شیت استقلال ثبت شود. استقلال برای اولین بار در تاریخ خود از یک زوج برزیلی در مرکز خط دفاعی استفاده کرد. برای سنجش عملکرد این دو بازیکن مطمئنا بازی با سیاه جامگان تنها ملاک نیست و دیدارهای پیش روی استقلال می تواند سنگ محک بهتری برای این زوج جدید باشد.

 

خط دفاعی بدون گل زده

خط دفاعی استقلال سالهای گذشته در حضور بازیکنانی مانند عمران زاده، صادقی، منتظری و غیره همواره در ضربات ایستگاهی و کرنر بسیار خطرناک ظاهر می شد و بازیکنان خط دفاعی این تیم عملکرد خوبی در گلزنی داشتند اما بازیکنان استقلال در فصل جاری با گذشت هشت دیدار از شروع لیگ هنوز موفق به گلزنی نشدند تا از این حیث نیز نمره قبولی نگیرند.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…