Home مجله خبری ورزشی جاودانه شدن مدال اسطوره وزنه‌برداری در موزه بین المللی المپیک

جاودانه شدن مدال اسطوره وزنه‌برداری در موزه بین المللی المپیک

2 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :جاودانه شدن مدال اسطوره وزنه‌برداری در موزه بین المللی المپیک

کمیته بین المللی المپیک (IOC) قرار است در اتفاقی تاریخی برای ورزش کشور و وزنه برداری ایران؛ مدال نقره المپیک ۱۹۷۶ مونیخ استاد محمد نصیری را که پس از سالها مفقود شدن؛ در تورنمنت بین المللی جام فجر و درحضور تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری مجدداً توسط یک خیر ورزشی خریداری و طی مراسمی ویژه به قهرمان اسطوره ای وزنه برداری ایران بازگردانده شد را بعنوان یکی ازمدال ها و نمادهای ارزشمند و تاریخی کسب شده در طول ادوار برگزاری بازی های المپیک را در (موزه بین المللی المپیک واقع در شهر لوزان سوییس) به یادگار ثبت و نگهداری کند. 

 

 

برهمین اساس (IOC) کمیته بین المللی المپیک با دعوت رسمی از علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان که چهره ای سرشناس در مجامع بین المللی ورزش دنیا و رشته پرافتخار المپیکی ورزش ایران (وزنه برداری) به شمار می رود به همراه استاد محمد نصیری (مشاورعالی رییس فدراسیون و اسطوره سه مداله ایران در تاریخ بازی های المپیک ) اتفاقی تاریخی را برای وزنه برداری رقم زده است که قطعاً می تواند در دیپلماسی ورزش کشور در شرایط حساس و ویژه کنونی نیز سهمی بسزا داشته باشد. برهمین اساس؛ کمیته بین المللی المپیک قرار است پس از حضور رییس و مشاور عالی فدراسیون وزنه برداری در شهر لوزان سوییس؛ طی مراسمی باشکوه و تجلیل از استاد محمد نصیری مدال نقره وی که در بازی های المپیک ۱۹۷۶ مونیخ کسب شده بود را بعنوان نماد و مدالی ارزشمند به یادگار از این قهرمان سرشناس و مشهور وزنه برداری جهان در موزه بین المللی (IOC) ثبت و نگهداری کند.

گفتنی است؛ این اتفاق ویژه برای نخستین بار است که در ورزش ایران رخ می دهد تا ورزشکاری ایرانی مدال المپیک خود را به موزه کمیته بین المللی المپیک اهداء کند.

بنابراین گزارش قرار است؛ علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان به همراه استاد محمد نصیری (مشاور عالی رییس) روز ۲۴ نوامبر۲۰۱۶ (۳آبان ماه ۹۵) تهران را به مقصد لوزان سوییس مقر کمیته بین المللی المپیک (IOC) ترک کنند.

لازم به توضیح است، محمد نصیری دارنده سه مدال (طلای ۱۹۶۸ مکزیکوسیتی، نقره ۱۹۷۲ مونیخ و برنز ۱۹۷۶ مونترال) قصد دارد مدال نقره المپیک ۱۹۷۲ مونیخ را به موزه کمیته بین المللی المپیک اهداء کند.

لازم به ذکر است این مدال در سالهای بسیار دور به سرقت رفته بود و حدود شش سال پیش یک خیرایرانی آن را در خارج از کشور در مزایده ای خریداری کرد و درنهایت چندی پیش در مراسم افتتاحیه رقابت های بین المللی جام فجر این مدال ارزشمند را پس از ۴۴ سال به محمد نصیری بازگرداند.

۲۵۱ ۴۱

 

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…