Home مجله تکنولوژی حضوروزیرارتباطات در نمایشگاه بین‌المللی باکوتل و جزییات ملاقات با الهام علیف رئیس‌جمهورآذربایجان

حضوروزیرارتباطات در نمایشگاه بین‌المللی باکوتل و جزییات ملاقات با الهام علیف رئیس‌جمهورآذربایجان

2 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :حضوروزیرارتباطات در نمایشگاه بین‌المللی باکوتل و جزییات ملاقات با الهام علیف رئیس‌جمهورآذربایجان


فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات – دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که برای حضور در نمایشگاه بین المللی باکوتل در جمهوری آذربایجان بسر می برد با الهام علیف رئیس جمهور آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات،در این دیدار دکتر واعظی ضمن اعلام سلام ودرودهای دکتر روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران، از ابراز همدردی ایشان نسبت به وقایع اخیر در کشورمان از جمله سانحه تصادم قطار تقدیر کرد و دو کشور را حامی و پشتیبان یکدیگر در حوادث و دوران سخت دانست.
وی با تشریح اوضاع منطقه ای و ادامه بحران در کشورهای منطقه ابراز امیدواری نمود که کشورهای اسلامی و منطقه ای بتوانند با درایت و همکاری مشترک بر مشکل تروریسم و افراط گرایی فائق آیند.
دکتر واعظی همچنین ضمن استقبال از برگزاری اجلاس سه جانبه سران ایران، آذربایجان و روسیه و همچنین برگزاری دور دوم آن در کشورمان ابراز امیدواری کرد، نتایج آن اجلاس برای توسعه روابط نتیجه بخش باشد.
وی با اشاره به مناسبات دو جانبه و تصمیمات مقرر بین روسای جمهور دو کشور، ضمن اظهار خوشوقتی از حصول نتیجه توافقات قبلی، از جمله اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور در سال گذشته و همچنین همکاریهای دو جانبه کشاورزی، بانکی و صنعتی، بر توسعه همکاریهای حمل ونقلی و اتصال راه آهن دو کشور و ارتقاء امنیت در مرزهای دو طرف تاکید و اعلام کرد: انشا ا… در اواسط دی ماه سال جاری، اجلاس کمیسیون مشترک در باکو برگزار خواهد شد.
دکتر واعظی در این ملاقات با ارائه گزارشی از دستاوردهای کشور در حوزه ICT از حضور در نمایشگاه سال جاری باکوتل که با حضور تعداد قابل توجهی از شرکتهای این حوزه از بخش های خصوصی و دولتی برگزار شده است، ابراز خرسندی کرد.
وی در این ملاقات با اشاره به ضرورت فراهم کردن تسهیلات کامل بانکی بر ضرورت همکاری بانکهای مرکزی دو کشور جهت توسعه روابط اقتصادی تاکید کرد.
دکتر واعظی همچنین از آمادگی شرکتهای ایرانی در زمینه مشارکت در فعالیت های زیرساخت جمهوری آذربایجان از جمله احداث نیروگاه برق و سایر زمینه ها خبر داد.
وی با استقبال از آغاز عملیات کارخانه داروسازی و اتومبیل سازی در آینده نزدیک، اظهار امیدواری کرد با همکاری دولت آذربایجان بیمارستانی در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.
آقای علیف نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام خود به دکتر روحانی با ابراز رضایت از پیشرفت روابط دو کشور و تاسف مجدد نسبت به حادثه قطار، تسلیت خود را به دولت و مردم کشورمان اعلام کرد.
وی طیف گسترده روابط را نمادی بردوستی و پیوندهای عمیق دو ملت و کشور معرفی و ضمن تشکر از روسای کمیسیون دو کشور اعلام آمادگی کرد که برای رفع موانع احتمالی پیشبرد فعالیتهای دو جانبه اقدام کند.
اقای علیف، تروریسم و افراط گرایی را تهدید بزرگی برای منطقه و کل جهان برشمرد و مبارزه با داعش را وظیفه همگانی دانست و از همکاریهای دو کشور در این زمینه ابراز رضایت نمود.
وی در مورد تحولات سوریه گفت: این مردم سوریه هستند که ضمن حفظ تمامیت ارضی کشورشان بایستی در مورد آینده آن تصمیم گیری کنند.
اقای علیف از اجرای پروژه های زیرساخت و از جمله احداث کارخانه داروسازی و بیمارستان استقبال کرد و گفت: قطعاً ما از ادامه این همکاریها حمایت خواهیم کرد.
وی همکاریهای دو کشور در جمهوری نخجوان را نیز مورد توجه قرار داد و از اینکه بخشی از اجلاس کمیسیون مشترک در آینده در نخجوان برگزار می شود، استقبال کرد و خواستار مساعدتهای لازم کشورمان در این زمینه شد.
رییس جمهوری آذربایجان از تکمیل عملیات و اتصال راه آهن دو کشور در شهرهای آستارای دو کشور تشکر و ابراز امیدواری کرد که به زودی پروژه خط آهن آستارا- رشت که نه تنها برای دو کشور بلکه کل کریدور شمال و جنوب و اتصال اروپا به منطقه خلیج فارس و غرب آسیا مهم و قابل بهره برداری است، آغاز گردد.
وی تحقق این پروژه مهم و استراتژیک را در سایه دوستی و برادری دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان دانست و امن و ثبات منطقه را در سایه فعالیت های رهبران دو کشور عنوان کرد.
آقای علیف با تاکید بر ادامه همکاریها در کلیه زمینه ها از جمله بانکی گفت: در حوزه ICT فعالیتها در حال پیشرفت است و مبادله تجاری دو کشور نیز به میزان ۷۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

دکتر واعظی خاطر نشان کرد: نسبت اقلام تجاری برای کاهش تعرفه ها را افزایش داده و تجارت کاری دو کشور، تسهیل نماییم.

۵۶۵۶

 

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In مجله تکنولوژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…