Home مجله خبری ورزشی حملات به بازی ایران، سلیقه ای و سیاسی است

حملات به بازی ایران، سلیقه ای و سیاسی است

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

کاپ: غلام کویتی پور درباره باید ها و نباید های برگزاری دیدار تیم ملی ایران و کره جنوبی در روز تاسوعای حسینی(ع) اظهار داشت: این بازی باید برگزار شود. ما در داخل فرهنگ خودمان را داریم و فرهنگ عاشورایی جزوی از آن فرهنگ است اما مقامات فیفا که این فرهنگ را نمی شناسند و با آن کاری ندارند. البته شاید اگر این فرهنگ متعلق به ابرقدرت ها بود درباره اش تصمیم دیگری می گرفتند و زمان بازی را تغییر می دادند.

وی در ادامه گفت: این چه حرفی است که برخی می زنند و می گویند بازی برگزار نشود؟ مگر ما در همین شب های عاشورا در جبهه ها عملیات نمی کردیم؟حملات به برگزاری بازی ایران و کره سلیقه ای و بعضا سیاسی است. ما باید یک مقدار نگاه مان را تغییر دهیم. بخدا مشکلات ما این نیست و مشکلات ما فرهنگ هی عجیب و غریب و رفتارهای غلط در تکیه ها است. 

همین امروز با یک آژانس خودم را به تمرین تیم فوتبال هنرمندان رساندم. در راه راننده تعریف می کرد که که با خودروی خود از کنار یک دسته عزاداری عبور می کرده و علم آن دسته نزدیک خودرویش بوده و چیزی نمانده بوده که با او برخورد کند و به همین علت بوق زده است و افراد آن هیات بخاطر اینکه برای علم بوق زده رفتار بدی با او کرده اندو …چرا برای علم بوق زده ای؟ این رفتارها را باید اصلاح کنیم نه اینکه مسابقات فوتبال را برگزار نکنیم و بگوییم به محرم توهین شده است . بیایید ببینید در تکیه ها چقدر مردم آزاری می شود. ما فقط ژست گرفتن بلدیم.

کویتی پور درباره بازی معروف استقلال و دالیان چین در روزهای عزاداری امام حسین (ع) که خود او بین دو نیمه برای تماشاگران مداحی کرد گفت: خواهش می کنم نگویید مداح. من حماسه خوانی می کنم. آن روز یاد روزی افتادم که صدهزار نفر در ورزشگاه آزادی حاضر شدند تا لشگر محمدرسول الله (ص) به جبهه اعزام شود. البته روز بازی استقلال مثل آن روز چمن ورزشگاه پر از آدم نبود. من قبل از آن بازی نپذیرفتم که به ورزشگاه بروم چون گفتم شاید مشکل ساز شود اما بچه های امنیتی به من گفتند تنها کسی هستید که تماشاگران با شما هماهنگ می شوند. نمی دانستم آن بازی از طریق شبکه های ماهواره ای هم پخش می شود. وقتی بین دو نیمه عزاداری کردیم و من از ورزشگاه رفتم باران تلفن بود که به سمت من می آمد. از اقصی نقاط دنیا ایرانی ها تماس می گرفتند و تشکر می کردند. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شب گذشته برنامه ۹۰ را می دیدم که مسابقه پیامکی گذاشته بودو می گفت ایران در این دو بازی چند امتیاز می گیرد همانجا با صدای بلند گفتم این حرف ها چیست؟ بچه های ما ۶ امتیاز را می گیرند عیال بنده می گفت از کجا می دانی شاید 

نتوانستند؟ خطاب به او گفتم مطمئن باش که این اتفاق می افتد. ما به جای آنکه به دنبال لغو بازی باشیم به این فکر کنیم که از برکت امام حسین(ع) ۶ امتیاز را خواهیم گرفت. 

حماسه سرای کشورمان در پاسخ به این سوال که چه خاطره ای از آن بازی معروف استقلال و دالیان دارد، اذعان داشت: آن روز چهره های فوتبالی به بنده لطف داشتند. مرحوم حجازی آن روز سرمربی استقلال بود . من وقتی وارد ورزشگاه شدم هواداران استقلال استقبال خوبی کردند و یکصدا «عمه بابایم  کجاست» را خواندند. حتی آقا سهراب که شیپور در دستش بود و برای استقلالی ها بوق می زد شیپور زدن را متوقف کرد و گفت: کویتی دوستت داریم. مردم هم پشت سر او همین شعار را سر دادند. حالا که صحبت از آقا سهراب شد یادی هم بکنیم از مرحوم محمد بومی که گرچه پرسپولیسی بود اما همیشه در کنار تیم ملی هم حضور داشت و از آن حمایت می کرد. یادمان باشد که این مردم خیلی بامعرفت هستند. همان روز که استقلال بازی داشت در ایام سوگواری سالار شهیدان بودیم اما هیچکسی کوچکترین بی ادبی نکرد و جز ادب از تماشاگران چیزی ندیدم. 

کویتی پور در پایان در پاسخ به این سوال که اگر برای بازی با کره جنوبی از او دعوت شود به ورزشگاه خواهد رفت گفت: با افتخار می آیم اما اگر بحث اجرا باشد باید مسایل دیگری را هم مورد نظر قرار داد. ما باید صدایی را در نظر بگیریم که کل تهران آنرا بشنوند نه سیستم هایی که من خواننده هم صدای خودم را نشنوم. 

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…