Home مجله خبری ورزشی داستان تاسیس رئال مادرید

داستان تاسیس رئال مادرید

6 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

طرفداری: غیر ممکن است! هیچکس نمی تواند با صراحت بگوید رئال مادرید در سال ۱۹۰۲ تاسیس شده است.عده ای نیز معتقدند رئال مادرید در ۶ مارس ۱۹۰۲ به وجود آمده است. اما به نظر می رسد بعضی حقایق راجع به تاسیس رئال مادرید، به حساب نیامده اند.

به گزارش مارکا، اگر به وبسایت رسمی باشگاه رئال مادرید بروید، خواهید دید که در جایی گفته شده، باشگاه در سال ۱۹۰۲ توسط خوان پادروس تاسیس شده است. با این حال در جای دیگر عنوان شده که اولین رییس این باشگاه، یولیان پالاسیوس بوده که بین سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۰۲ ریاست باشگاه را به عهده داشته است.

اگر در سال ۱۹۰۰، رئال مادرید رییس داشته، پس بین سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۰۲ چه اتفاقاتی افتاده است؟

داستان تاسیس رئال مادرید

در “کتاب طلایی رئال مادرید” عنوان شده که سال ۱۹۵۲، پنجاهمین سالروز تاسیس این باشگاه است و در همان کتاب، یکی از نویسنده ها به نام مانوئل رابسون در مورد اینکه چگونه پالاسیوس و سایرین در سال ۱۹۰۱ این باشگاه را تاسیس کرده اند، توضیح داده است.چیزی که در واقع اتفاق افتاده این است که گویا در ماه مارس ۱۹۰۲، موسسان باشگاه رئال مادرید تصمیم گرفته اند، این باشگاه را ثبت کنند و در آوریل همان سال این درخواست آنها پذیرفته شده است. با این حال تاریخ دقیق پایه گذاری این باشگاه معلوم نیست.

داستان تاسیس رئال مادرید

بنابراین با وجود آنکه باشگاه رئال مادرید در سال ۱۹۰۲ به ثبت رسیده، اما شواهد نشان می دهند که پیش از این تاریخ نیز، این باشگاه وجود داشته است. نکته فراموش شده در مورد تاسیس رئال مادرید این است که مانند نوزادی که در آن زمان کمی بعد از تولد او، برای او درخواست شناسنامه می کردند، رئال مادرید نیز به همین صورت بوده است و شرکای این باشگاه مدتی پس از پایه گذاری، آن را ثبت کرده اند.

در اکتبر ۱۹۰۰، یولیان پالاسیوس باشگاه نوئوا سوسیه داد را تاسیس کرد. بر اساس مدارک آن زمان، تیم نوئوا سوسیه داد چندان موفق نبوده است. پس از یک سال یعنی اکتبر ۱۹۰۱، دیگر اثری از این باشگاه دیده نمی شود و در عوض، اولین اثرها از باشگاه رئال مادرید به چشم می خورند. اگر رئال مادرید را همان باشگاه مادرید فرض کنیم، آنها در ۶ اکتبر ۱۹۰۱ اولین دیدار رسمی شان را برگزار کرده اند. در روزنامه La Correspondencia de España در تاریخ ۷ اکتبر ۱۹۰۱ نوشته شده:

باشگاه فوتبال مادرید دیروز اولین دیدارش را برگزار کرد. 

داستان تاسیس رئال مادرید

این حقیقت که در آن  زمان ریاست هر دو باشگاه نوئوا سوسیه داد و رئال مادرید، بر عهده یولیان پالاسیوس بوده است، این فکر را در ذهن مجسم می کند که شاید هر دو باشگاه یکی بوده اند. با این حال در “کتاب طلایی رئال مادرید” عنوان شده که خود پالاسیوس معتقد بوده این دو باشگاه از هم مجزا بوده اند.

سند دیگری که در دست است، روزنامه Arte y Sport’s در تاریخ ۸ مارس ۱۹۰۳ است که در آن عنوان شده، باشگاه مادرید از به هم پیوستن دو باشگاه اسکای و نوئوا سوسیه داد پدید آمده است. بنابراین به احتمال فراوان می توان گفت، باشگاه رئال مادرید، در اکتبر ۱۹۰۱ تاسیس شده و اولین دیدارش را در روز یکشنبه ۶ اکتبر ۱۹۰۱ برگزار کرده است و در مارس ۱۹۰۲ این باشگاه به ثبت رسیده است. 

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…