Home مجله خبری ورزشی دربی آسیا را چگونه بردیم؟

دربی آسیا را چگونه بردیم؟

2 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

ورزش سه: این دیدار از جنبه های مختلف حساسیت داشت. از یک سو دیدار در شب عاشورا که از سوی برخی بیش از حد به آن پرداخته شد و از نگاه فوتبالی هم که دیدار این دو تیم همیشه جذابیت های خاص خود را داشته و دارد. پیش از آغاز بحث اصلی باید از هشتاد هزار هوادارِ فهیم تشکر کنیم که با رعایت موازین در این بازی حاضر شدند و به تشویق تیم ملی پرداختند و از همین حالا باید در نظر داشته باشیم جریمه ای شاید سنگین از سوی ای اف سی انتظار ما را خواهد کشید! اما امروز در مستطیل سبز چه گذشت؟!

 

کارلوس کی روش همانند دیدارهای قبل تیمش را با سیستم ۴-۲-۳-۱ و ۳ تغییر نسبت به بازی با ازبکستان به میدان فرستاده بود. تاکتیک امروز تیم ملی ایران در حمله استفاده از کناره ها و سانتر و در نهایت استفاده از قدرت سرزنی سردار آزمون برای رسیدن به گل بود و تاکتیک ویژه تیم ملی برای خنثی کردن حملات کره جنوبی پرسینگ شدید بود. پرسینگی که از یک سوم دفاعی کره آغاز میشد. در زمین کره عناصر هجومی ما بیشتر با یارگیری به پرس می پرداختند اما هرچه توپ بیشتر به دروازه نزدیک میشد حلقه پرس تنگ تر میشد که در اکثر مواقع این پرس جواب می داد و توپ در اختیار ما قرار می گرفت.

 

کارلوس کی روش برای رسیدن به اهدافش در حمله حساب ویژه ای روی نفوذها و سانترهای رامین رضاییان و حرکات تکنیکی علیرضا جهانبخش در راست باز کرده بود و این دو نیز با کمک اشکان دژاگه سمت راست ایران را به نقطه قوت تیم تبدیل کردند. جهانبخش بارها با تکنیک نابش کره ای ها را آزار داد و چند باری نیز فرصت شوتزنی پیدا کرد که هر بار به نحوی این توپ ها راهی به دروازه پیدا نکردند. مدافع راست تیم ملی کشورمان یعنی رامین رضاییان نیز یکی از روزهای خوبش را سپری کرد و بارها با نفوذ و سانتر های زیبایش برای مهاجان موقعیت سازی کرد.  او بیش از هر بازیکن دیگری در تیم ما پاس داد و با ۲ توپ گیری یکی از روزها خوبش را ثبت کرد. تک گل تیم ملی کشورمان نیز روی سانتز زمینی او و ضربه آزمون به دست آمد. در چپ هم وحید امیری با جنگندگی خاصی توپ را دنبال می کرد و گاها در حمله به سردار اضافه میشد. ستاره تیم ملی که این فصل با پرسپولیس در اوج قرار دارد یکی از بهترین بازیکنان زمین بود. او ۲ پاس کلیدی داد و با پرسی مثال زدنی که به ۳ توپگیری ختم شد، کمک شایانی به کارلوس کی روش در رسیدن به این پیروزی کرد.

 

اما جدا از بازیکنان ما در خط حمله، عناصر دفاعیِ ما نیز روز خوبی را پشت سر گذاشتند و موفق شدند با پرس نود دقیقه ایِ اجازه خلق حتی یک موقعیت هم به چشم بادامی ها ندهند تا علیرضا بیرانوند با خیال راحت و مثل آب خوردن یک کلین شیت دیگر ثبت کند. سعید عزت اللهی و احسان حاج صفی که وظیفه دفاعی خط هافبک را برعهده داشتند بسیار خوب هم از پس این وظیفه برآمدند و با قراردادن هافبک های کره در پرسینگ آن ها را وادار به اشتباه می کردند و توپ را تصاحب می کردند. احسان حاج صفی باتوجه به عادت همیشگی متمایل به چپ بازی کرد و یاور محمدی در دفاع و امیری در حمله بود و نود دقیقه بی وقفه جنگید. هافبک دفاعی جوان و لژیونرمان نیز علاوه بر کارهای دفاعی در حمله هم مشارکت بسیار خوبی داشت و با بازیسازی های به موقع و با دقت، آهنگ خوبی به خط حمله داده بود. او در دقیقه ۲۳ با پی ریزی یک حمله زیبا پایه گذار گل تیم ملی کشورمان شد.

 

چهار بازیکن خط دفاع ایران هم امروز با ارائه عملکردی بی نقص نقش پررنگی در چهارمین کلین شیت متوالی در مقدماتی جام جهانی داشتند. سید جلال حسینی و مرتضی پور علی گنجی با هماهنگی خاصی حملات کره ای ها را خنثی کردند و اجازه ندادند حتی یک شوت روانه دروازه بیرانوند شود. محمدی در چپ و رضاییان در راست به خوبی از عهده وظایف خود بر آمدند. البته وظایف رضاییان بیشتر هجومی بود و محمدی فعالیت بیشتری در دفاع داشت. باید در نظر داشت چشم بادامی ها  از حضور لژیونرهایی نامدار نظیر سان هیونگ مین ستاره تیم تاتنهام در ترکیبش بهره می بردند و نگاهی دیگر به لژیونرهای این تیم، کار خط دفاع تیممان را ارزشمندتر می کند.

 

سردار آزمون تک مهاجم تیم کشورمان با گلزنی در این بازی هشتمین گلش مقدماتی جام جهانی را به ثمر رساند و رکورد فوق العاده ۱۶ گل در ۱۸ بازی ملی را به دست آورد اما امروز می توانست با عملکردی بهتر و در با ارائه بازی گروهی بهتر، به گلزنی دیگر بازیکنان نیز کمک کند. او تا دقیقه ۷۰ به خوبی در جنگ های تن به تن شرکت می کرد اما در ادامه ضعف بدنی اش آشکار شد و وضوح قابل دیدن بود. شاید اشتباهات فردی اش نیز مربوط به همین خستگی بود که سبب می شد عصب و عضله اش هماهنگی را از دست بدهند که همین عامل منجر به چند اشتباه شد.

 

در کل میتوان گفت تیم ملی ایران امروز برتری کاملا محسوسی نسبت به کره جنوبی داشت و جوانان کارلوس کی روش با ارائه یک بازی شناور و به دست آوردن ۹ موقعیت موفق شدند اشتلیکه و شاگردانش را به طور کامل مغلوب کنند. همچنین با پرسی مثال زدنی و بی وقفه نود دقیقه کره ای ها را در رسیدن به دروازه ناکام بگذارند. حالا ما نزدیک چهار سال است از هیچ تیم آسیایی شکست نخورده ایم، کره را ۴ بار پشت سرهم برده ایم، در جدول ده امتیازی هستیم و بلیط روسیه را برای خود رزرو کرده ایم. البته رسیدن به روسیه در گرو خودداری از غرور در ملی پوشان و حمایت همه جانبه مسئولین و هواداران از این تیم ِ دوست داشتنی است.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…