Home مجله خبری حوادث دستگیری اعضای باند فیوج های مامورنما

دستگیری اعضای باند فیوج های مامورنما

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری مهر: سه عضو باند مامورنماهای فیوج پس از ده‌ها فقره سرقت شناسایی و دستگیر شدند. سردسته باند اعتراف کرد از ۱۱ سالگی سرقت را به فرزندش آموزش داده است.

 

 در ساعات اولیه پانزدهم مرداد فردی با مراجعه به کلانتری ۱۶۹ مشیریه به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ و به شیوه غصب عنوان مامور مورد تهدید و نهایتا سرقت قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت در پوشش مأمور» و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۳ دیروز، از میدان آقانور به قصد رفتن به سه راه تهرانپارس سوار یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ با دو سرنشین شدم. در میانه ی راه، سرنشین صندلی جلو خودش را به عنوان مأمور مبارزه با موادمخدر معرفی و مدعی شد که مدتی است مرا تحت نظر قرار دارند. به بهانه بازرسی، اموال همراهم شامل ۲۵۰ هزار تومان وجه نقد، عابربانک حاوی ۳ میلیون تومان و گوشی تلفن همراه به ارزش تقریبی ۲ میلیون تومان را از من گرفته، داخل یک کیسه مشکی قرار داده و در ادامه با یک دستبند فلزی، دستانم را بستند.

 

دستگیری اعضای باند فیوج های مامورنما 

مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: زمانی‌که سرنشینان پراید رمز حساب عابربانکم را مطالبه کردند، فهمیدم که آنها سارق هستند. ابتدا در برابر دادن رمز حساب مقاومت کردم اما آنها به شدت مرا مورد ضرب و شتم قرار داده و مجبور شدم تا رمز حساب عابربانک خود را در اختیارشان بگذارم. پس از گرفتن رمز در مقابل یک شعبه بانک توقف کردند و سرنشین پراید برای اطمینان از صحت رمز از ماشین پیاده شد و راننده به صندلی عقب آمد. پس از اطمینان از صحت رمز، آنها مرا در گردنه تنباکو از ماشین پیاده کرده و خودشان از محل متواری شدند.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با بررسی تراکنش مالی حساب عابربانک مالباخته اطلاع پیدا کردند که سارقان در کمتر از ۲۴ ساعت از زمان سرقت، با مراجعه به مراکز خرید لوازم منزل در پاکدشت و ورامین اقدام به خرید وسایل منزل کردند.

کارآگاهان با شناسایی دقیق دو مرکز خرید در پاکدشت و ورامین، به این مراکز مراجعه و در بررسی تصاویر دوربین های مداربسته و همچنین تصاویر بدست آمده از چهره نگاری، موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای اداره پنجم پلیس آگاهی به نام داوود  ۲۵ ساله شدند.

بررسی سوابق داوود حکایت از آن داشت که وی تاکنون ۳ بار به اتهام غصب عناوین و سرقت های تحت پوشش مأمور دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار نیز در اواخر سال ۱۳۹۲ و پس از پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شده است.

همچنین بررسی دیگر اطلاعات موجود در پرونده داوود نشان داد که پدر وی به نام فریدون ۶۰ ساله نیز یکی دیگر از مجرمین سابقه دار و حرفه ای طایفه فیوج در زمینه سرقت های تحت پوشش و غصب عناوین است که از سال ۱۳۷۸ تاکنون بارها دستگیر و حداقل هشت بار محکوم و روانه زندان شده و آخرین بار نیز در بهمن ماه سال ۱۳۹۳ با اخذ مرخصی از زندان آزاد و پس از متواری شده است.

همزمان با شناسایی داوود به عنوان سرنشین خودرو پراید سفیدرنگ، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از جوانان منطقه مسعودیه به نام محسن – ۲۸ ساله  شدند که صاحب یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ بوده و بارها نیز به همراه داوود مشاهده شده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده، با شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته و ارائه اطلاعات از سوی برخی از آنها مبنی بر حضور فردی حدودا ۶۰ ساله در سرقت ها و نهایتا شناسایی تصویر فریدون توسط آنها، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارقان به شیوه دو یا سه نفره و با استفاده از خودرو پراید سفیدرنگ متعلق به محسن اقدام به ارتکاب سرقت های خود کرده اند.

با شناسایی مخفیگاه هر سه متهم در مناطق پیشوا (مخفیگاه فریدون)، ورامین (مخفیگاه داوود) و پاکدشت (مخفیگاه محسن)، هر سه متهم در سه عملیات همزمان در سحرگاه اول مهر دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

متهمان پس از مواجهه حضوری با تعدادی از مالباختگان و ارائه دلایل و مستندات از سوی کارآگاهان، صراحتا به دهها فقره سرقت تحت پوشش مأمور در مناطق مختلف تهران به ویژه در تهرانپارس، مسعودیه، مشیریه، رسالت، لویزان، سرآسیاب و … اعتراف کردند.

در ادامه ی تحقیقات از متهمین مشخص شد که فریدون به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار طایفه فیوج، اقدام به آموزش فرزند خوئد (داوود) در زمینه سرقت های تحت پوشش مأمور کرده و او را از سن ۱۱ سالگی  برای انجام سرقت آموزش داده است.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به دهها فقره سرقت، سوابق متعدد متهمین اصلی پرونده (فریدون و داوود) در غصب عناوین دولتی و سرقت های تحت پوشش مأمور، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و برای شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر هر سه متهم بازپرس رسولی صادر شده است. لذا از  شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…