دستگیری 2 داعشی در اسپانیا - ای پاتوق
: مسیر شما
فرهنگی و هنری دستگیری ۲ داعشی در اسپانیا

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایرنا: پلیس اسپانیا روز سه شنبه در شهرهای شمالی «خیخون» و «سن سباستین» ۲عضو گروه تروریستی داعش را دستگیر کرد.

 

به گزارش خبرگزاری افه، پلیس اسپانیا گفته است که این دو نفر به گسترش ایدئولوژی داعش، تشویق به عضوگیری اعضای جدید و تحریک به ارتکاب اقدامات تروریستی می پرداختند.

وزارت کشور اسپانیا در اطلاعیه ای اعلام کرد که فرد دستگیر شده در خیخون یک مرد مراکشی الاصل با ملیت اسپانیایی و نفر دوم که در سن سباسین دستگیر شده، یک مرد مراکشی با اقامت قانونی در اسپانیا است.

در این اطلاعیه اشاره شده است که این افراد، عناصری کلیدی در شبکه تبلیغاتی و جذب گروه تروریستی داعش هستند که پس از عضویت داوطلبانه در این گروه، علاوه بر تلقین و ترویج ایدئولوژی تروریستی، در راستای تحریک افراد برای توسعه اقدامات تروریستی اقدام می کردند.

بنا بر اعلام وزارت کشور اسپانیا، هرچند که این ۲ فرد اقداماتی مشابه انجام می دادند، اما ویژگی های متمایزی در نحوه عملکرد و روابط خود داشتند.

عامل دستگیر شده در شهر خیخون، از طریق شبکه های اجتماعی وفاداری خود را به خلافت و «ابوبکر البغدادی» اعلام داشته و از همه پیروانش تقاضا می کرد که با وی سوگند وفاداری بخورند.

این فرد افزون بر اینکه در منزل خود یک شبکه پخش مجازی سازمان یافته ایجاد کرده بود، دستگاه های ارتباطی با ویژگی های بسیار بالای امنیتی برای دشوار کردن ردیابی آن در اختیار داشت.

فرد دستگیر شده در شهر سن سباستین نیز افزون بر فعالیت در شبکه های اینترنتی، با افراد رادیکال اسلامگرای مقیم استان «گیپوزکوا» ارتباطی بسیار نزدیک برقرار کرده بود و با بهره گیری از این شیوه، مسیر جذب افراد افراطی که در انزوای اجتماعی قرار داشتند را هموار می کرد.

وزارت کشور اسپانیا خاطرنشان کرده است که از زمان افزایش سطح هشدار ضدتروریستی از ژوئن ۲۰۱۵ میلادی، نیروهای امنیتی اسپانیا ۱۵۰ اسلامگرای افراطی را دستگیر کرده اند.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ای پاتوق |