دیدار سفیر ایران با رئیس بنیاد اربکان - ای پاتوق
: مسیر شما
فرهنگی و هنری دیدار سفیر ایران با رئیس بنیاد اربکان

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایسنا: سفیر کشورمان در آنکارا با فاتح اربکان رئیس بنیاد اربکان دیدار و گفتگو کرد .

 

در این ملاقات روند تحولات دوجانبه و مسائل منطقه ای مورد بحث و تبادل نظرقرارگرفت.

سفیر کشورمان در آنکارا در این دیدار با تاکید بر اهمیت گسترش روابط دوجانبه سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی گفت: با هدف افزایش همکاری های منطقه ای  گفتگوهایی میان وزاری ایران و ترکیه  انجام شد ،که نتایج مثبتی از آن کسب شده است .

ابراهیم طاهریان فرد با اشاره به وقوع کودتای نافرجام ترکیه تصریح کرد: موضع شفاف و صریح جمهوری اسلامی ایران در سخت ترین شرایط از همان لحظات اول همراهی و اعلام حمایت از ملت ، دولت و دمکراسی درترکیه بود.

وی  توسعه جریان های افراطی را خطری بزرگ برای منطقه و جهان ارزیابی کرد وافزود: باید همکاری ها میان کشورهای مسلمان را ارتقاء داد  و توجه به سازمان دی ۸ می تواند راه کار موثری برای افزایش ارتباط کشورهای عضو این سازمان با هدف تحکیم مناسبات در جهان اسلام باشد.

فاتح اربکان رئیس بنیاد اربکان هم در این دیدار با اشاره به اهمیت توسعه روابط ایران و ترکیه گفت: ارتقاء سطح مناسبات سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی بین دو کشور از جمله مهمترین دغدغه های استراتژیک مرحوم اربکان بود.

وی افزود : مرحوم اربکان مسیر مقابله با سیاست های تفرقه افکنانه را منوط و وابسته به توسعه  و گسترش همکاری میان ایران و ترکیه معرفی می کرد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ای پاتوق |