Home مجله خبری ورزشی رازگشایی وزارت ورزش از هزینه ۱۴ میلیاردی تلویزیون برای پخش المپیک!

رازگشایی وزارت ورزش از هزینه ۱۴ میلیاردی تلویزیون برای پخش المپیک!

0 second read
0
0
2

به گزارش وب سایت ای پاتوق :رازگشایی وزارت ورزش از هزینه ۱۴ میلیاردی تلویزیون برای پخش المپیک!

داریوش سعیدی:بازی های المپیک ریو تقریبا بیش از دو هفته، بخش عمده برنامه های شبکه ۳ و ورزش را پر کرده بود. البته تنها معدودی از بازی های این تورنمنت پخش شد و حتی کم نبودند بازی های بچه های ایران که در همان مسابقات روی آنتن نرفتند اما در استودیوی تهران، جواد خیابانی و پیمان یوسفی و کلی کارشناس دانشمند، که این القاب را از جواد خیابانی می گرفتند، مثل امیراقبال شفیع که کم اطلاعات غیرقابل نیاز و گاها نه چندان موثق به مخاطبان ندادند!

این برنامه اما شاید یکی از گران قیمت ترین تولیدات تاریخ تلویزیون بوده است. اینکه تلویزیون پذیرفته و برای این رویداد حق پخش داده اتفاقی مهم است و اینکه البته پذیرفته پخش این بازی ها، ارزش چنین ارقامی هم دارد، اتفاقی بزرگ است اما اینکه تنها بخش کمی از رویدادها را روی آنتن برده، درحالی که خیلی از رشته های ورزشی پخش نشده، مشکلات و خط قرمزهای تلویزیون را هم نقض نمی کردند، دلیلی است که باعث تعجب می شود. در ادامه اصل خبر را به روایت سایت وزارت ورزش بخوانید:

سی و یکمین دوره بازیهای المپیک ریو از ۱۵ تا ۳۱ مردادماه با حضور بیش از یازده هزار ورزشکار از ۲۷ کشور جهان در ریو دوژانیرو برگزار شد که پوشش رادیو و تلویزیونی این رویداد بزرگ ورزشی  با اعزام کاروانی ۳۱نفره از صدا وسیما در حوزه های محتلف تولید ،فنی و خبر صورت گرفت.

ده ها گزارش خبری ،ارتباط زنده تلویزیونی و رادیویی و نیز گزارش های جنبی از رقابت ورزشکاران ایرانی و دیگر فعالیت های مربوط به بزرگترین رویداد ورزشی  جهان ، نتیجه تلاش گروه اعزامی از رسانه ملی بود که در شبکه های ورزش ،پرس تی وی ،سه و رادیو ورزش همچنین بخش های گوناگون خبری روی آنتن رفت.

رسانه ملی برای پوشش گسترده بازیهای المپیک، اقدامات مختلفی از جمله خرید حق پخش تلویزیونی مسابقات را از طریق اتحادیه ABUانجام داد.

این اتحادیه به نمایندگی از سازمان صدا و سیما و چند شبکه تلویزیونی دیگر آسیایی،حق پخش بازیهای المپیک را به صورت جمعی از شرکت ((دنتسو))خریداری کرد.حق السهم سازمان صدا و سیما از این خرید جمعی برای سه رویداد ورزشی  شامل المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوشی ،المپیک جوانان ۲۰۱۴ نانجینگ و المپیک تابستانی ۲۰۱۶ به میزان ۴ میلیون دلار بود.

به منظور پوش رویدادهای مربوط به بازیهای المپیک ریو ، استودیو ،رژی،نودال ،بخش تدوین ،اتاق های صدا ،سیگنال‌های ورودی و خروجی در مرکز رسانه ای مسابقات آماده سازی و برقراری ارتباط و فعال سازی خطوط ارتباطی انجام شد.

 

۴۱۲۵۸

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…