Home مجله خبری فرهنگی و هنری ردپای نگاه نژادپرستانه در سینمای بریتانیا

ردپای نگاه نژادپرستانه در سینمای بریتانیا

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

تقریبا در ۶۰ درصد از فیلم‌هایی که در یک دهه اخیر در بریتانیا تولید شده‌اند، هیچ بازیگر سیاه‌پوستی نقشی بر عهده نداشته است.

تحقیقات انستیتو فیلم بریتانیا نشان می‌دهد در ۵۹ درصد از فیلم‌های سینمای بریتانیا که در ۱۰ سال اخیر ساخته ‌شده‌اند هیچ شخصیت تعریف شده سیاه‌پوستی در فیلمنامه نداشته‌اند.

در عین حال تنها ۱۳ درصد از فیلم‌های بلند دارای شخصیت سیاه‌پوست در نقش اصلی بوده‌اند.

در این میان نوئل کلارک ستاره فیلم «کودک-بزرگانه» بازیگر سیاهپوست بریتانیایی با بازی در ۸ فیلم از سال ۲۰۰۶ تاکنون پرکارترین بازیگر سیاه‌پوست بوده و اشلی والترز، نائومی هریس، تاندین نیوتون، ادریس البا و چیوتل اجیوفور در رده‌های بعدی قرار دارند.

این آمار در سمپوزیوم ستارگان سیاه که دیروز برگزار شد ارایه شد تا به بررسی وضعیت تنوع نژادی در صنعت فیلم بریتانیا بپردازد. این سمپوزیوم در حاشیه جشنواره فیلم لندن برگزار شد.

دیوید اویلو بازیگر سیاه‌پوست که در این رویداد سخنرانی می‌کرد، گفت: «من به همه این آمار واقفم و بگذارید بگویم اگر شما بخشی ازراه‌حل این مشکل نباشید، پس بخشی از خود مشکل هستید.» 

از سال پیش که کمپین اسکار سفیدپوست شکل گرفت تا اعتراضی به انتخاب برترین‌ها با توجه به نژاد سفیدپوست باشد، سینمای بریتانیا نیز پس از آن برای تبعیض نژادی زیر سوال رفت.

۵۸۲۴۳

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…