Home مجله خبری فرهنگی و هنری رشوه آمريكايی برای حمايت از توافق

رشوه آمريكايی برای حمايت از توافق

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

روزنامه آرمان امروز: مخالفت با برجام، آن‌هم به شيوه‌هاي گوناگون از سوي جمهوريخواهاني كه گويا دست رفاقت به لابي‌هاي صهيونيستي داده‌اند مساله تازه و عجيبي نيست.

 

اين جبهه كه از همان بدو توافق تاكنون‌سازمخالفت خود را با برجام نواخت، ديروز نيز رفع تحريم بانك سپه و ملت را دستاويزي براي حمله به دولت اوباما قرار داده و مدعي شد اين دو بانك ۸ سال زودتر از موعد برجام رفع تحريم شد و همچنين گفتند اين دولت از هر ابزاري حتي باج استفاده كرد تا ايران را بر سر ميز مذاكره بنشاند. اما در جبهه مقابل دموكرات‌ها قرار دارند كه نه تنها از برجام به عنوان يك دستاورد مهم از سوي دولت اوباما و ايران ياد مي‌كنند بلكه حتي هزاران دلار به رسانه‌ها به‌ويژه جي استريت پرداخت كردند تا كمپين‌هايي براي حمايت از توافق هسته‌اي در برخي از ايالات‌هاي آمريكا تشكيل دهند.

 اوباما با رشوه ايران را بر ميز مذاكره نشاند!

واشنگتن فري بيكن در گزارشي با اين توضيح كه دولت اوباما به سرعت با برداشته شدن محدوديت‌هاي بانك سپه موافقت كرده، نوشته است كه اين كار بر اساس برجام ۸ سال زود‌تر از موعدي بوده كه اين تحريم‌ها بايد برداشته مي‌شد اما آمريكا اين مساله را به عنوان نمايش حسن نيت براي ايران مطرح كرده است. آمريكا همچنين علاوه بر پرداخت ۷/۱ ميليارد دلار پول نقد به ايران، اتهام‌هاي ۲۱ ايراني‌ كه به جرم همكاري غيرقانوني با تهران بايكوت شده بودند را برداشت و جزئيات كامل اين توافق بين ايران و آمريكا براي بيش از نه ماه به رسانه‌ها و نمايندگان مجلس داده نشده بود.

 

مقام‌هاي وزارت خارجه آمريكا به واشنگتن فري‌بيكون گفته‌اند كه آمريكا تصميمش را براي لغو تحريم‌هاي ايران گرفته بود، اما از پاسخ به سوالاتي درباره شفاف‌سازي اختلافات بين تعريف لغو تحريم‌هاي بين‌المللي در گذشته و اكنون، سرباز زده است. ديگر منبع آگاه كه يكي از مشاوران ارشد كنگره و آشنا به تفكرات دولت است، گفته كه دولت اوباما به مردم دروغ گفته تا از خشم احتمالي براي لغو تحريم‌هاي ايران در برنامه‌هاي موشكي‌اش جلوگيري كند. او گفته دولت اوباما نمي‌توانست به عموم مردم بگويد كه قرار است تحريم‌هاي موشك‌هاي بالستيك ايران را لغو كند، در عوض آنها خبرنگاراني را استخدام كردند كه بگويند چقدر ديپلماسي آنها موفق بوده، در حالي كه آنها ميليارد‌ها دلار پول و تعداد بي‌شماري رشوه به ايران داده بودند كه آنها را سر ميز مذاكره نگه دارند.«بنياد دفاع از دموكراسي» در واشنگتن اين حركت دولت را بازگرداندن برنامه موشكي ايران به عرصه تجارت تعريف كرده است. يكي از تحليلگران اين بنياد گفته اين نشانه لغو يك‌جانبه تحريم‌هاي بين‌المللي موشكي ايران بوده و در نتيجه اين امر بانك تامين‌كننده مالي برنامه‌هاي موشكي ايران را به عرصه تجارت برگردانده است.

 كمپين حمايت از توافق هسته‌اي

گرچه بهانه اين روزهاي جمهوريخواهان پرداخت ۷/۱ ميليارد دلار پول نقد توسط دولت اوباما به ايران و رفع تحريم بانك سپه و ملت زوردتر ازموعد برجام است اما در جبهه مقابل جمهوريخواهان دموكرات‌ها قرار دارند كه حتي كمپين‌هايي براي حمايت از توافق هسته‌اي تشكيل دادند. بنا بر اين گزارش به نقل از پوليتيكو، جي‌استريت گروهي در آمريكا كه براي پايان دادن صلح‌آميز به مناقشه‌هاي اسرائيل و فلسطين فعاليت مي‌كند ۵۰۰ هزار دلار براي حمايت از كانديداهاي كنگره‌ كه از توافق هسته‌اي ايران حمايت مي‌كنند، دريافت كرده‌ است.

 

بر اساس گزارش‌هايي كه از طرف اين سازمان منتشر شده، اين ستاد انتخاباتي در دو ايالت خاكستري (ايالت‌هايي در آمريكا كه راي آنها به كانديداهاي احزاب مشخص نيست و كانديداهاي انتخاباتي در اين كشور عمده تلاش‌ شان را بر روي جلب آراي راي‌دهندگان اين ايالت‌ها صرف مي‌شود) آغاز به كار خواهد كرد. جي ‌استريت گفته اين ستاد به دنبال اطمينان از اين است كه كانديداهاي سنا و خانه نمايندگان حامي توافق هسته‌اي باشند و اينكه ديپلماسي را به عنوان يكي از سياست‌هاي اوليه در نظر بگيريم. اين كمپين شامل تبليغات تلويزيوني و اينترنتي به علاوه پست مستقيم و نظرسنجي است و بخشي از تلاش‌هاي چند جانبه براي تمركز بر رقابت‌هاي مجلس سناست كه قرار است كانديدا‌ها به جهت حمايتشان از توافق هسته‌اي مورد هجمه واقع شوند.

 

به گزارش پوليتيكو اين سازمان از توافق هسته‌اي ايران و قدرت‌هاي جهان حمايت كرد و آن را براي اسرائيل و آمريكا خوب مي‌داند؛ چيزي كه بنيامين نتانياهو به‌شدت با آن مخالف است.«جرمي بن امي» رئيس سازمان «جي‌استريت» روز چهارشنبه با سفير سابق روسيه، اسرائيل و اردن در آمريكا تلفني صحبت كرده است و آنها را در جريان جزئيات اين كمپين قرار داده است. آسوشيتدپرس اوايل سال در گزارشي از وجود گروهي به نام بلوشرس يا گروه موسوم به «گروه پژواك» در جريان مذاكرات هسته‌اي ايران و شش قدرت بزرگ جهان خبر داد كه توسط كاخ سفيد از توافق هسته‌اي حمايت مي‌كردند. در ميان رسانه‌ها نام «جي استريت» نيز ديده مي‌شد كه ۵۷۶ هزار و ۵۰۰ دلار دريافت كرده بود.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…