رونالدو، تاثیرگذارتر از مسی در سال ۲۰۱۶

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

ورزش سه: شروع نه چندان خوب رونالدو در فصل جاری که بیشتر به دلیل مصدومیتش در فینال یورو ۲۰۱۶ و از دست دادن پیش فصل بود، باعث شد تا عده ای به غلط تصور کنند که رونالدو در حال نزدیک شدن به آخر خط است و اینکه دیگر نمی تواند بازی های درخشان خود برای رئال را تکرار کند؛ اما فوق ستاره پرتغالی بازی به بازی نشان داد که پیش داوری ها در مورد وی اشتباه بوده اند.

خیلی ها می گفتند و می گویند که اکثر گل های رونالدو در شرایطی به ثمر می رسد که بود و نبودشان در کسب سه امتیاز برای رئال تاثیر چندانی ندارد؛ اما در واقع چنین نیست.

 

رونالدو، تاثیرگذارتر از مسی در سال 2016

رئال در سال ۲۰۱۶ تاکنون ۴۷ بازی انجام داده و رونالدو در ۳۹ بازی حضور داشته است. او ۳۸ گل نیز به ثمر رسانده و بررسی ها نشان می دهد که گل های او برای رئال منتج به ۰٫۵۷ امتیاز در هر بازی و در مجموع ۲۲ امتیاز شده است.

از جمله گل های تاثیر گذار رونالدو در سال ۲۰۱۶ برای رئال می توان به هت تریک او در بازی برگشت دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان برابر ولفسبورگ اشاره کرد که باعث صعود رئال به نیمه نهایی شد یا پنالتی او به اتلتیکو در بازی فینال که منجر به قهرمانی کهکشانی ها شد.

 

در سوی مقابل لیونل مسی در ۵۱ بازی بارسلونا در سال ۲۰۱۶، ۴۵ بار به میدان رفته و ۴۷ گل نیز به ثمر رسانده است؛ با این حال گل های وی منتج به ۰٫۳۸ امتیاز برای بارسا در هر مسابقه و در مجموع ۱۸ امتیاز شده است.

بدین ترتیب رونالدو امسال ۳۰ درصد بیشتر از مسی روی موفقیت های تیمش تاثیرگذار بوده است. او همچنین با ۱۰ گل زده بالاتر از مسی ۹ گله، فعلا آقای گل لالیگا محسوب می شود.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس