Home مجله خبری ورزشی رونالدو: من بهترین بازیکن دنیا هستم

رونالدو: من بهترین بازیکن دنیا هستم

1 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

در نظرسنجی به عمل آمده از سوی نسخه دیجیتال روزنامه‌های مارکا و گاتزتا دلوسپورت، کریس بیشترین آرا را کسب کرد و این جایزه را به خود اختصاص داد. به اعتقاد کاربران، کریس کلیدی‌ترین مهره تیمش در رسیدن به قهرمانی فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا بود و این جایزه را از دستان مدیران دو روزنامه معتبر ورزشی اروپا دریافت کرد. در این نظرسنجی، کریس ۷۱٫۵۹ درصد آرا را مال خود کرد‌؛ یان اوبلاک دروازه‌بان اتلتیکو ۶٫۱۷  درصد آرا را کسب کرد و سائول نیگوئس با ۶٫۶۱ درصد، گریزمن با ۴٫۹۲ درصد، گرت‌بیل ۳٫۴ درصد و په‌په ۳٫۱۳ درصد آرا در رده‌های بعدی قرار گرفتند. درجریان این مراسم در هتل AC فینکا و با حضور فلورنتینو پرس، زین‌الدین زیدان و مقامات کمپانی نیوئا که اسپانسر اصلی این مراسم بودند، کریس این جایزه معتبر را دریافت و در گفت‌وگویی اختصاصی با روزنامه مارکا شرکت کرد که در اینجا می‌توانید گزیده‌هایی از این گفت‌وگو را مطالعه کنید.

تو ۱۶ گل زدی و با تیمت به قهرمانی رسیدی و پنالتی سرنوشت‌ساز رئال توسط تو به ثمر رسید. آیا می‌توان در تورنمنتی به این مهمی، عملکردی بهتر از این داشت؟
راستش را بخواهید، رسیدن به این آمار خیلی سخت است. گل‌های زیادی در یک فصل زدم. هر چند که همان‌طور که همیشه گفته‌ام در فوتبال همه چیز ممکن است. البته این آماری فوق‌‌العاده است.

با دانستن آرای هواداران، این جایزه اهمیت دوچندانی خواهد داشت. نه؟
قطعاً همین‌طور است. خوشحالم که هواداران فوتبال این نظر را داشته‌اند. آن‌ها فوتبال را با چشم دیگری و مملو از هیجان می‌بینند.

از فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا بگو. فینال مقابل اتلتیکو و زدن آن پنالتی سرنوشت‌ساز. وقتی می‌خواستی آن پنالتی را بزنی به چه چیزی فکر می‌کردی؟
حقیقتش این است که اعتماد به نفس بالایی داشتم. می‌دانستم که پنالتی سرنوشت‌سازی است و باید تبدیل به گل شود. با اعتماد به نفسی که داشتم، می‌دانستم که گل می‌شود و فقط به همین فکر می‌کردم.

سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا داری، ۵ جایزه برترین گلزن اروپا. تو برترین گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا هستی. آیا بعد از فتح این همه افتخار هنوز هم همان انگیزه‌های همیشه را داری؟
بله. من همیشه دنبال این هستم که از خودم پیشی بگیرم. می‌دانم که هربار کار سخت‌تر می‌شود. چون تعداد گل‌هایی که در این تورنمنت زده‌ام خیلی زیاد است. ولی من تلاش می‌کنم و می‌خواهم بهتر از قبل شوم. کلید موفقیت در دنیای ورزش این است که همیشه بیشتر بخواهی.

تعداد گل‌هایت در بازی‌های اروپایی ۹۵تاست و الان دو بازی متوالی مقابل ضعیف‌ترین تیم گروه‌تان، لژیا پیش‌رو است. فکر می‌کنی در این دو بازی بتوانی تعداد گل‌هایت را به ۱۰۰ تا برسانی؟
نمی‌توان گفت که این دو بازی ما در لیگ قهرمانان اروپا، مقابل لژیا، ساده هستند. دیر یا زود ۱۰۰ گله می‌شوم. ممکن است در بازی بعد باشد و یا ۲ بازی طول بکشد ولی این اتفاق رخ خواهد داد. نگران این موضوع نیستم. می‌خواهم به این آمار برسم و خواهم رسید. مهم این است که رئال پیروز شود.

هنوز در مرحله گروهی هستیم. کدام تیم‌ها را حریفان قدرتمندی در مسیر کسب جام می‌دانی؟
تقریباً مثل هر سال. من نمی‌توانم تنها از یک تیم اسم ببرم. بحث ۷ یا ۸ تیم مطرح است که عملکرد خوبی دارند. در این تورنمنت، تقریباً غیرممکن است که یک تیم بتواند با خلق شگفتی قهرمان شود. مراحل یک‌چهارم پایانی و نیمه‌نهایی تقریباً همیشه با حضور تیم‌های مشخصی که قدرتمندترین‌ها هستند برگزار می‌شود. به همین خاطر هم می‌گویم که امسال هم سال سختی است. در نهایت بهترین تیم قهرمان خواهد شد.

در فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا از سال ۱۹۹۳ به بعد، هیچ تیمی نتوانسته قهرمانی‌‌اش را تکرار کند. آیا رئال می‌تواند اولین تیم در انجام این کار باشد؟
امیدوارم که باشد. ما در رختکن در این باره با هم صحبت می‌کنیم. چون می‌خواهیم اولین تیمی باشیم که دو قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان اروپا به دست می‌آورد. می‌دانیم که تورنمنت سختی است و به همین خاطر هم هنوز هیچ تیمی موفق به انجام این کار نشده.

در ۴ روز، ۵ گل زده‌ای. راز موفقیتت برای آنکه در ۶ فصل متوالی بیش از ۵۰ گل زده‌ای چیست؟
تلاش و تمرین و باور داشتن به خودم. با انگیزه برای بهتر شدن کارم را دنبال می‌کنم. من مصدومیت شدیدی داشتم و دو ماه از میادین دور بودم اما الان برگشته‌ام. در ابتدا اعتماد به نفسم کم بود ولی حس می‌کنم دوباره آن کریس قبل شده‌ام. گل‌ها به من اعتماد به نفس می‌دهند. ۸ بازی انجام دادم و ۸ گل زده‌ام.

با وجود تیم خوبی که رئال داشته، تو تنها یک قهرمانی در لالیگا را تجربه کرده‌ای که در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ با مورینیو بود. آیا انگیزه مضاعفی برای تکرار آن قهرمانی نداری؟
چرا. دارم. می‌خواهیم قهرمان لالیگا شویم. باید در لالیگا هم با ثبات بیشتری به قهرمانی برسیم. این جایزه مهمی است و امیدوارم که امسال به این افتخار برسیم. رئال نمی‌تواند این همه سال دور از قهرمانی لالیگا بماند. مطمئنیم که این اتفاق تکرار خواهد شد.

فصل را خوب شروع کردید و دو تساوی اخیر تردیدهایی را ایجاد کرد. فکر می‌کنید که باید چه راهکاری را دنبال کرد تا این اتفاقات تکرار نشوند؟
فوتبال همین است. اتلتیکو فصل را بد شروع کرد و بارسا هم در خانه باخت. در اوایل فصل هستیم و همه تیم‌ها در حال مبارزه‌اند. شرایط طبیعی است. فصل طولانی است و باید آرام بود و خوب تلاش کرد و در همین مسیر به حرکت ادامه داد و روز به روز بهتر شد.

الان امتیازاتی برابر با اتلتیکو و ۲ امتیاز بیشتر از بارسا دارید. حریف اصلی شما کدام تیم است؟
هر دوی حریفان‌مان قوی هستند. دقیقاً مثل دو سال اخیر. به همین خاطر تیمی که کمترین لغزش را داشته باشد، قهرمان خواهد شد. پارسال توانستیم فاصله ۱۰ یا ۱۱ امتیازی با بارسا را کم کنیم و تا نزدیکی قهرمانی هم پیش رفتیم.

آیا رئال مهره‌های کافی برای غلبه بر مصدومیت برخی ستاره‌ها را دارد؟
فکر می‌کنم بله. البته جای خالی بازیکنان خوب تیم همیشه احساس می‌شود و نمی‌توان دروغ گفت. ولی رئال تیمی بزرگ مملو از بازیکنان خوب دارد که می‌توانند جای خالی مودریچ، راموس و کاسمیرو را پر کنند. سخت خواهد بود. ولی رئال قوی است و بازیکنانی بزرگ در سطحی بالا دارد.

کریس تا چه زمانی فوتبالش را ادامه خواهد داد؟
نمی‌دانم. مسائل فوتبالی هیچ‌گاه خبر نمی‌دهند. تا وقتی که بدنم و ذهنم یاری کند به بازی کردن ادامه می‌دهم. نمی‌دانم فردا چه خواهد شد. الان حالم خوب است و احساس قدرت و جوانی می‌کنم اما به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. به سطح فیزیکی و روانی‌ام. ولی فکر می‌کنم سالیان سال بازی خواهم کرد.

همه چیز حکایت از آن دارد که امسال به چهارمین توپ طلایت می‌رسی. فکر می‌کنی که در کارنامه ورزشی‌ات چند توپ طلا ببری؟
هنوز زود است. دوست دارم امسال به توپ طلا برسم ولی به خودم بستگی ندارد. می‌خواهم از لحظات لذت ببرم و قطعاً خوشحال می‌شوم که توپ طلا را هم ببرم اما بازی‌های زیادی پیش‌رو است. نگران نیستم.

خودت را بهترین بازیکن دنیا می‌دانی؟
همیشه این را می‌گویم: خودم را بهترین می‌دانم. این را به خاطر تلاش‌هایی که انجام می‌دهم می‌گویم. در ذهنم بهترین هستم و برای همین تلاش می‌کنم.

در مسیر تمدید قراردادت تا سال ۲۰۲۱ هستی. وقتی در سال ۲۰۰۹ با رئال قرارداد بستی فکر این روزها را می‌کردی؟
فکرش را هم نمی‌کردم که این‌قدر در رئال بمانم. گفته‌ام که می‌خواهم در اینجا بازنشسته شوم. رئال تیم محبوب قلبم است. با این تیم جوایز فردی و تیمی زیادی برده‌ام و می‌خواهم با رئال تمدید کرده و سال‌های سال اینجا بمانم. هیچ وقت فکرش را هم نمی‌کردم که بتوانم به این آمار و ارقام برسم. می‌دانستم که رئال بزرگترین باشگاه دنیاست ولی تصورش را هم نمی‌کردم که روزی رکوردهای دی استفانو و رائول را پشت ‌سر بگذارم.

۴۳۵۰۳

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…