Home مجله خبری اقتصادی و بازرگانی سونامی ۲۰ میلیون بیکار در ایران

سونامی ۲۰ میلیون بیکار در ایران

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبر گزاری مهر: نماینده استان آذربایجان غربی در شورای عالی استانها گفت: سونامی ۲۰ میلیون بیکار ، پیامدهای ناخوشایندی را در پی دارد.

 

ایرج سلیمان زاده در نطق پیش از دستور خود در سی و دومین اجلاس عمومی شورای عالی استانها با طرح سوالی مبنی بر آیا می دانیم که سونامی ۲۰ میلیون بیکار در راه است؟! گفت: این مهم متاسفانه به همراه خود پیامدهای نا خوشایندی از قبیل فقر اقتصادی، مشکلات روحی و روانی، افت ارتباطات خانوادگی و عدم توجه به بینان خانواده را در پی دارد.

وی اظهارداشت:چندین سال است که در جامعه شورایی درباره مشکلات و مسائل اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی کشورمان در راستای منویات مقام معظم رهبری صحبت میکنیم و جالب این جاست که هیچ اتفاقی هم نمی افتد.

سلیمان زاده با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به نصب العین قرار دادن سند چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران گفت: بگوئید در این چه کرده ایم؟ درست است که می گوئیم همه در حد توان تلاش میکنیم ولی باید متذکر شد که تباهی یک جامعه درهر حال از کوتاهی مدیران اجرایی و نخبگان آن است.

نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استانها بیکاری، طلاق، سرطان و اعتیاد را از مهم ترین مشکلات استانهای کشور عنوان کرد و اضافه کرد: آیا می دانیم که سونامی ۲۰ میلیون بیکار در راه است؟! متاسفانه به همراه خود پیامدهای نا خوشایندی از قبیل فقر اقتصادی، مشکلات روحی و روانی، افت ارتباطات خانوادگی، مشاجره، عدم توجه به بینان های خانواده و غیره را در پی دارد.

سلیمان زاده درادامه خطاب به مسئولین کشوری بیان کرد: آیا نا امیدی روز افزون دختران تحصیلکرده از پیدا کردن کار مناسب و ازدواج را حس می کنید؟ آیا آمار خودکشی را در کشورمان دارید؟ بایستی خدمتتان عارض شوم که مسئولان به هشدارهایی که به آنها داده می شود توجه نمی کنند؛ این ماجرا به شدت خطرناک است و باید فکری به حال آنها کرد.

وی در ادامه نطق پیش ازدستور خود در سی و دومین اجلاس عمومی شورای عالی استانها به مباحث مختلف حوزه انتخابیه خود اشاره کرد وگفت: آذربایجان غربی سه مرز مشترک با دیگر کشورها دارد و استانی با شرایط جغرافیایی و سوق الجیشی است.

این عضو شورای عالی استانها ادامه داد: آذربایجان غربی فرهنگ و سنن و آداب مشترک با کشورهای همجوار دارد و دروازه تهاجم غرب و دشمن است. می گویند آذربایجان غربی تمدن اقوام و مذاهب فرهنگ هاست. قطب گردشگری ایران زمین است و دارای منابع غنی زیر زمینی و درکشاورزی و در تولید سیب و انگور، چغندر قند کم نظیر است. چشم و سنگرایران اسلامی است.

سلیمان زاده با بیان اینکه آیا مسئولان تا به حال حساسیت استان را درک کرده اند و بودجه ای در خور برای مدیریت و استفاده بهینه ازبخش های فوق الذکر اختصاص داده اند؟ افزود: بایستی یک انقلاب فرهنگی از طرف دولت تدبیر و امید صورت گیرد تا بلکه اندکی از دردهایی از مردم منطقه کاسته شود. لذا بر این اساس تعجیل در فراهم آوری زیر ساختهای ریلی، جاده ای و توسعه اماکن اقامتی و توریستی و تخصیص اعتبار برای حمایت گردشگر سد حسنلو و حفاری در تپه حسنلو را پیشنهاد می کنم.

وی در ادامه خطاب به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: بیکاری افراد تحصیلکرده در استانمان قابل تحمل نیست.

این عضو شورای عالی به وزیر بهداشت تصریح کرد: سرطان در استان آذربایجان غربی همچون سایر نقاط ایران عزیز به خصوص در قشر بانوان تلفات زیادی می گیرد. این موضوع نیازمند پیگیری  و علت یابی است.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In اقتصادی و بازرگانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…