Home مجله خبری اقتصادی و بازرگانی سکوت سیف شکست؛ رشد اقتصادی ۵٫۴ درصدی

سکوت سیف شکست؛ رشد اقتصادی ۵٫۴ درصدی

0 second read
0
0
3

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایسنا: سرانجام بعد از مدت‌ها، سکوت بانک مرکزی درباره نرخ رشد اقتصادی شکست. این بار سیف در بین اظهارات خود از رشد اقتصادی ۵.۴ درصدی بهار امسال رونمایی کرده است.

 نرخ رشد اقتصادی و اعلام آن از سوی مراجع رسمی یعنی بانک مرکزی و مرکز آمار در سال گذشته با حواشی بسیاری همراه شد و هیچ یک از دو مرجع به روال قبلی خود به طور سه یا شش ماهه آمار رشد را اعلام نکردند و تنها بعد از پایان سال بود که مرکز آمار از رشد حدود ۰.۹ درصدی اقتصادی سال ۱۳۹۴ خبر داد.

این در حالی است که بسیاری معتقد بودند به دلیل روند نزولی که در رشد اقتصادی سال گذشته رخ داده، مراجع رسمی منتشر کننده آمار از اعلام آن خودداری کردند، اما به هر حال در سال جاری نیز با وجود این که مرکز آمار در مرداد ماه امسال رشد اقتصادی بهار را اعلام و خبرداد که در سه ماه نخست امسال رشد تولید ناخالص داخلی با احتساب نفت به ۴.۴ درصد رسیده است.

اما در شرایطی بانک مرکزی بیش از ۱.۵ سال بود که هیچ آماری از رشد اقتصادی اعلام و حتی برای بهار امسال نیز در این باره هیچ رقمی منتشر نکرده بود و تنها رئیس کل بانک مرکزی به پیش‌بینی رشد حدود پنج درصدی برای سال جاری در اظهاراتش اکتفا می‌کرد، وی در جلسه اخیر خود در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قزوین اعلام کرده که رشد اقتصادی سه ماهه ابتدایی سال جاری به ۵.۴ درصد رسیده است.

گر چه بانک مرکزی جزئیاتی از دلایل افزایش رشد اقتصادی به ۵.۴ درصد از رقم کمتر از  یک درصدی سال گذشته منتشر نکرده اما بر اساس آن‌چه که تاکنون مدیران اقتصادی و حتی کارشناسان بر آن اذعان داشته‌اند عمده دلیل این افزایش رشد به بالا رفتن میزان تولید و صادرات نفت در سال جاری بر می‌گردد.

به هر صورت اکنون با اعلام رشد ۵.۴ درصدی اقتصادی از سوی رئیس کل بانک مرکزی و فاصله یک درصدی آن نسبت به نرخ اعلامی مرکز آمار انتظار می‌رود که بانک مرکزی جزئیات کامل رشد اقتصادی بهار را منتشر کند.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In اقتصادی و بازرگانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…