Home مجله خبری ورزشی سکوت کمیته ملی المپیک درباره‌ی انتخابات جودو

سکوت کمیته ملی المپیک درباره‌ی انتخابات جودو

0 second read
0
0
2

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایسنا: پس از این که بحث نامه کمیته بین‌المللی المپیک مطرح شد، کمیته ملی المپیک با ارسال نامه به وزارت ورزش و  فدراسیون‌ها خواستار تعویق انتخابات فدراسیون‌ها تا زمان اصلاح اساس نامه فدراسیون‌های ورزشی شد که البته در نهایت این کار نیز انجام شد اما این طور به نظر می‌رسد که کمیته ملی المپیک به انجام نامه‌نگاری با وزارت ورزش و فدراسیون ها اکتفا نکرده، چراکه در روزهای گذشته بحثی مطرح شده مبنی بر اینکه کمیته ملی المپیک، انتخابات فدراسیون جودو را به رسمیت نمی‌شناسد و بر این اساس نماینده این کمیته نیز در انتخابات این فدراسیون شرکت نکرده است.

رییس فدراسیون جودو در واکنش به این موضوع رسما از کمیته ملی المپیک خواست به صورت رسمی درباره این موضوع غیر رسمی اظهار نظر کند. هرچند رییس این فدراسیون اعلام کرد که اساس نامه فدراسیون جودو تاکنون ۲ بار به تایید فدراسیون جهانی رسیده و بر این اساس انتخابات آن مشکلی ندارد.

مشخص نیست چرا کمیته ملی المپیک علیرغم تایید اساسنامه فدراسیون جودو از سوی فدراسیون جهانی نسبت به انتخابات این فدراسیون موضع گرفته و در مقابل درخواستی هم که فدراسیون جودو داشته، تاکنون سکوت اختیار کرده است.

این که هیچ واکنشی از سوی کمیته ملی المپیک مبنی بر درست نبودن این موضع گیری نشان داده نشده، باعث می شود ماجرا به این شکل دیده شود که کمیته ملی المپیک واقعا انتخابات فداسیون جودو را به رسمیت نمی‌شناسد اما چرا و به چه دلیل؟

چرایی این ماجرا باید از سوی کمیته ملی المپیک پاسخ داده شود. اگر اساس نامه فدراسیون مشکلی ندارد پس دلیلی برای مشکل دار بودن انتخابات نیست، اگر هم کمیته المپیک انتخابات جودو را به رسمیت نمی شناسد چرا کیومرث هاشمی به صورت تلفنی به رییس جدید جودو انتخابش را تبریک گفته است؟ 

این سوال ها دوباره همه چیز را به خانه اول بر می‌گرداند. اینکه دقیقا نامه کمیته بین المللی المپیک در چه مورد بوده و چرا این قضیه شفاف سازی نمی‌شود؟

به نظر می‌رسد شفاف سازی درباره محتوینامه کمیته بین‌المللی المپیک حداقل کاری است که این روزها از کمیته ملی المپیک انتظار می‌رود اما در مقابل تنها چیزی که عملا اتفاق افتاده، سکوت است و سکوت.

این اتفاقات زنجیره‌ای جز به وجود آمدن سوال های متعدد بدون پاسخ و ایجاد تنش برای فدراسیون جودو و حتی خود کمیته ملی المپیک چیزی در بر ندارد، بهتر است نهاد مسئول و مهمی چون کمیته ملی المپیک درباره اتفاقاتی از این از سریع و به موقع دست به شفاف سازی بزند، چرا که سیاست سکوت هیچ دردی را دوا نخواهد کرد بلکه گره‌ای بر گره پیچیده مشکلات این روزهای ورزش ایران خواهد افزود.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…