Home مجله خبری فرهنگی و هنری شب پرتقالی انیمیشن‌سازان/ گزارش مراسم اهدای جوایز جشن انیمیشن

شب پرتقالی انیمیشن‌سازان/ گزارش مراسم اهدای جوایز جشن انیمیشن

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :شب پرتقالی انیمیشن‌سازان/ گزارش مراسم اهدای جوایز جشن انیمیشن

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شامگاه روز شنبه سیزدهم شهریور ماه هشتمین جشن انیمیشن با حضور کمال تبریزی دبیر جشن سینمای ایران و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما و دیگر هنرمندان حوزه انیمیشن در محل تالار ایوان شمس برگزار شد.

بهرام عظیمی کارگردان انیمیشن در ابتدای مراسم گفت: «همیشه آرزو داشتم تا تندیس این جشن را بگیرم اما هیچگاه موفق نشدم. در این دوره از جشن ۱۳۱ اثر به دبیرخانه ارسال شد و در نهایت ۳۷ اثر به بخش مسابقه راه یافت که از این میان ۷ جایزه به بهترین انیمیشن اهدا می‌شود.» 

روانبخش صادقی رییس آسیفای ایران گفت: «انیمیشن ایران از ابتدای شکل‌گیری مسیر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. اما طی این سال‌ها ضعف‌ها و مزیت‌های بسیاری داشته است. اما با این حال در یک سال گذشته انیمیشن توانسته است اتفاقات خوبی را رقم بزند.» 

او با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته به دلیل نبود حمایت‌های مناسب شاهد تعطیلی دفاتر تولید انیمیشن در سراسر کشور بودیم توضیح داد: «انیمشین ایران در حال حاضر دچار ضعف‌های بسیاری است که از آن جمله می‌توان به ضعف در سرمایه‌گذاری، نبود نظام آموزشی، تربیت نیروی انسانی، کمبود نیروی انسانی اشاره کرد مواردی که سبب می شود انیمیشن در ایران به بازدهی اقتصادی مناسب نرسد.»

او ادامه داد: «فعال نبودن بخش خصوصی، کمبود تجهیزات، نبود هماهنگی در بخش های مختلف سرمایه گذاری از دیگر مشکلات انیمیشن ایران است.»

صادقی در بخش دیگری توضیح داد: «در ایران این امکان وجود دارد که بخش های خصوصی تولید انیمیشن ایجاد شود. نباید فراموش کرد که ما نیازمند حمایت دولتی هستیم اما این حمایت تنها به معنای حمایت مادی نیست. انیمیشن نیز مانند سینما نیازمند یک حمایت ۱۰۰ ساله دولتی است. در معاونت علمی و فناوری دفتر ریاست جمهوری اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. در واقع تلاش بر این است که در برنامه ششم توسعه و در متمم ان طرح و برنامه ای برای انیمیشن در نظر گرفته شود تا بتوان از انیمیشن به درستی حمایت کرد.»

رییس آسیفا تاکید کرد: «دولت، نظام صنفی و مردم سه ضلع اصلی در موفقیت انیمیشن است.»

صادقی در پایان با اشاره به مزیت‌های انیمیشن در کشور گفت: «ما دارای منابع مکتوب و غیر مکتوب بسیاری هستیم که تا امروز منبع تولید آثار مختلفی در کشورهای دیگر شده است. در نهایت نیازمند یک شورای عالی انیمیشن هستیم تا بتوانیم منابع و حمایت های انیمیشن را کنترل و برای آن برنامه ریزی کنیم.»

کمال تبریزی دبیر هجدهمین جشن سینمای ایران با اشاره به اینکه امیدواریم در آینده بگوییم سینمای انیمیشن گفت: «انیمیشن نیازمند آن است که به آثار بلند فکر کند. سال گذشته فیلمی کاملا انیمیشن ساخته شد که توانست در اکران عمومی در چرخه اقتصادی مناسبی قرار گیرد. امیدوارم دست اندرکاران انیمیشن به فیلم بلند انیمیشن فکر کنند چرا که ما در این زمینه بسیار کم کار هستیم.»

او تاکید کرد: «از سال آینده همه گروه‌ها جشن خود را برگزار می‌کنند و در جشن بزرگ سینمای ایران تنها تندیس فیلم بلند انیمیشن خواهیم داشت. صنف انیمیشن نیز باید جشن خود را برگزار کند و تندیس خاص خود را در این زمینه طراحی کند.»

تبریزی توضیح داد: «سینمای انیمیشن باید بتواند در کنار فیلم‌های زنده خود را نشان دهند. انیمیشن تخیل نامحدودی دارد و تصاویر بسیاری را می تواند خلق کند که ما نمی توانیم آن را در سینما داشته باشیم.»

اسامی برگزیدگان این دور از جشن را اینجا بخوانید.

اکبر عالمی، منوچهر شاهسواری، غلامرضا موسوی، محمدرضا مویینی، مهدی مسعودشاهی، حسین ساری، مرتضی رزاق کریمی، فرید فرخنده‌کیش، امید خوش‌نظر، ناصر گل‌محمدی، محمدعلی صفورا، علیرضا گلپایگانی، اطهر عربانی، سعید توکلیان، حیدری خلیلی، سجادی نیری، وحید نصیریان، اسماعیل شرعی، بابک نکویی، امیر محمد دهستانی، رسول بابازاده، مهدی خرمیان، حسین مرادی زاده، بهنود نکویی، محمد ابوالحسنی و حمیدرضا حافظی از جمله چهره‌های حاضر در این جشن بودند.

۵۸۵۸

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…