Home مجله خبری ورزشی صخره دفاعی پرسپولیس، ممتاز در جهان!

صخره دفاعی پرسپولیس، ممتاز در جهان!

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

وبسایت نود: پرسپولیس در فصل گذشته با ارائه بازیهای زیبا و تهاجمی تا یک قدمی قهرمانی رفت ولی نهایتا جام را به خاطر تفاضل گل از دست داد، عاملی که بیش از هر چیز در از دست دادن این عنوان تاثیر داشت ضعف در کار دفاعی بود.

این امر باعث شد که تقریبا کل خط دفاعی و دروازه پرسپولیس در این فصل تغییر کند. خط دفاعی پرسپولیس پرنوسانترین پست پرسپولیس در لیگ پانزدهم بود و تا آخر فصل برانکو موفق به شناخت ترکیب مد نظر خود نشد ولی در این فصل پرفسور رویکرد کاملا متفاوتی داشته و عناصر خط دفاعی این تیم کاملا ثابت بوده است.

اما نکته جالب توجه در خصوص ۴ دفاع سرخپوشان این است که تنها سید جلال حسینی یک ستاره محسوب می شود و بقیه بازیکنان در قالب یک ساختار دفاعی خوب روزهای درخشانی پشت سر گذاشته اند. در دفاع چپ ربیع خواهی قرار گرفته که تا قبل از آغاز فصل چهره ناشناخته ای محسوب می شد و حتی انتقاداتی هم بابت جذب این بازیکن صورت گرفت ولی این بازیکن به جز لغزشی که در هفته سوم داشت بازیهای کم اشتباهی ارائه کرده است.

در دفاع وسط محمد انصاری قرار دارد که فصل گذشته در دفاع چپ پدیده شد ولی این فصل با قرار گرفتن در پست غیر تخصصی درهای تیم ملی را به روی خود باز دید. دیگر دفاع وسط پرسپولیس ، سید جلال حسینی احتیاج به هیچ توضیحی در خصوص سابقه و عملکرد او نیست و در دفاع راست هم حسین ماهینی بسیار فراتر از حد انتظار و متفاوت نسبت به آنچه در ملوان به نمایش گذاشته بود نشان داد.

به جز اینها نباید از نقش علیرضا بیرانوند سنگربان مطمئن پرسپولیس و همچنین کمال کامیابی نیا که مثل فصل گذشته فضای مقابل مدافعین را عالی پوشش می دهد به سادگی عبور کرد.

این تغییرات باعث شد ساختار تدافعی پرسپولیس تبدیل به یک مانع صعب العبور برای رقبا شود.دروازه پرسپولیس تا هفته یازدهم تنها ۳ بار باز شده است.این آمار از آمار فصل پیش استقلال خوزستان که رکورددار تاریخ لیگ برتر هم بهتر است. قهرمان فصل گذشته تا هفته یازدهم ۴ گل دریافت کرده بود.

اما آمار پرسپولیس تنها در تاریخ ایران منحصر به فرد نیست بلکه در حال حاضر در سطح دنیا هم آماری ممتاز محسوب می شود.

به منظور مقایسه عملکرد خط دفاعی پرسپولیس با سایر تیمهای دنیا، گل خورده ۱۷۹۷ تیم از ۱۴۱ لیگ دنیا مورد بررسی قرار گرفت و طبق این بررسی مشخص شد تیم دیابلز نوریس از کنگو در ۱۱ بازی نخست خود با ۲ گل خورده آمار بهتری از پرسپولیس دارد و پرسپولیس به همراه ۷ تیم دیگر در رتبه دوم بهترین عملکرد خط دفاعی در ۱۱ بازی نخست لیگ کشورشان قرار دارد.

صخره دفاعی پرسپولیس، ممتاز در جهان!

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…