Home مجله خبری ورزشی طاهری: امیدوارم با نویدکیا دوست بمانیم

طاهری: امیدوارم با نویدکیا دوست بمانیم

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری تسنیم: یک روز مانده به تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی هیئت مدیره باشگاه سپاهان تشکیل جلسه داد. جلسه‌ای کوتاه که موضوع آن بررسی استعفای اصغر باقریان بود و در پایان با پذیرفتن این استعفا، محسن طاهری مدیرعامل جدید این باشگاه شد. عضو هیئت مدیره باشگاه و البته سرمربی فعلی سرمربی هندبال، حالا مسئولیتی دشوار را در سپاهان تحویل گرفته است.

طاهری در خصوص انتخابش به عنوان مدیرعامل و سایر مسائل صحبت کرد.

اتفاقات قبل از تعطیلات خیلی سریع رقم خورد و هیئت مدیره تشکیل جلسه داد و شما مدیرعامل شدید. روز گذشته (پنجشنبه) هم در تمرین مراسم معارفه‌تان برگزار شد. در خصوص این موارد بیشتر توضیح می‌دهید؟

ما تشکیل جلسه دادیم و صحبت خاصی در جلسه صورت نگرفت. فقط بحث استعفای اصغر باقریان بود که چند وقت پیش استعفای خود را تقدیم هیئت رئیسه و منوچهر نیکفر (رئیس هیئت مدیره) کرده بود. آن زمان مخالف استعفا بودیم، اما او دوباره درخواست استعفا کرد و ما هم این بار موافقت‌مان را اعلام کردیم. روز گذشته هم به تمرین رفتیم که آنجا آقای نیکفر، عبدالله ویسی و محرم نویدکیا هم به نمایندگی از سوی بازیکنان صحبت کردند و این اتفاق را به من تبریک گفتند.

شاید خیلی از هواداران سپاهان کمتر با گذشته شما آشنایی داشته باشند. از کجا و با چه سوابقی به مدیریت این باشگاه رسیدید؟

از سال ۶۱ وارد ورزش شدم و چند سال عضو تیم ملی هندبال و کاپیتان این تیم بودم. در هندبال سابقه مربیگری دارم و چند سال کمک مربی بودم و اکنون هم سرمربی تیم ملی هندبال هستم. سابقه‌ام در سپاهان هم مشخص است و من از سال ۷۴ که به اصفهان آمدم، در شرکت فولاد مبارکه مشغول به کار شدم و سابقه کاری‌ام در این شرکت نیز مشخص است. اکنون هم در خدمت باشگاه هستم و هر کمکی از دستم بر بیاید، برای سپاهان انجام خواهم داد.

شما بیشتر از اینکه فوتبالی باشید، هندبالی هستید و شاید چندان با حاشیه‌های فوتبال آشنایی ندارید. از حضور در فوتبال نمی‌ترسید که اسیر حاشیه‌ها شوید؟

ترس، برادر مرگ است. به هیچ‌وجه در حیطه و عرصه ورزش برای خدمت کردن ترسی نداشتم و ندارم. برای خدمت و کمک آمدم و برای منافع و چشمداشتی به باشگاه نیامدم. هیچ ترس و واهمه‌ای ندارم و هر جای بتوانم کمک می‌کنم، اگر هم نتوانم می‌روم.

مدیریت باشگاهی را به عهده گرفته‌اید که در چند سال اخیر ثبات مدیریتی نداشته است. این مسئله از نظر روانی شما را اذیت نمی‌کند؟

فقط سپاهان نبوده که مدیرانش در این چند سال تغییر کرده‌اند. متأسفانه ثبات مدیریت بر پایه کسب نتیجه شده است و اگر نتیجه حاصل شود، مدیران هم می‌مانند. حالا در سپاهان باتوجه به اینکه تیم فوتبال ما جوان شده، قطعاً باید مدیریت خوبی داشته باشد و حداقل یکی دو سال باید رنج کشید تا در این تیم نتیجه نیز حاصل شود. ثبات مدیریتی به کسب نتیجه مطلوب بازمی‌گردد و اگر نتیجه مطلوب کسب کنیم، همه چیز فراهم است. نتیجه مطلوب فقط کسب قهرمانی یا کسب سهمیه آسیایی نیست، بلکه انتظاری است که ما از این تیم داریم. ان‌شاالله نتیجه خوبی کسب کنیم تا مدیریت هم در باشگاه سپاهان ثبات داشته باشد.

چه انتظاری از این تیم سپاهان می‌رود و حداکثر یا حداقل هدفی که برای این تیم تعیین شده است، چیست؟

ابتدای فصل و زمانی که قصد بستن تیم را داشتیم، هدف جوانگرایی بود و در کنار آن نتیجه مطلوب گرفتن همیشه هدف ماست. برای همین از سال گذشته این مسئله را در هیئت مدیره مصوب کردیم که تمرکزمان روی جوانگرایی تیم باشد. در این شرایط ممکن است با چالش‌های زیادی مواجه شویم، اما به هر صورت این مسئله را با مدیرعامل شرکت فولاد، هیئت مدیره و… بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم سپاهان برای بازگشت به قدرت سابق خود، باید این تغییرات را داشته باشد تا پوست اندازی کند. امیدواریم این روش و جوانگرایی انجام شده، جواب دهد و در این بین هواداران باید به عبدالله ویسی و تیم جوانش فرصت بدهند تا نتیجه خوبی کسب کنند. نگاهی که به نتایج داریم، در گفته‌ها همیشه اعلام کرده‌ایم که نگاه به قهرمانی و کسب سهمیه داریم. در همه رده‌ها با قدرت شرکت خواهیم کرد و علاوه بر تیم بزرگسالان سپاهان، تیم جوانان و امیدها هم خوب کار می‌کنند و این نقطه عطفی برای باشگاه سپاهان است. باید از این بابت از مربیان‌مان در پایه‌ها تشکر کنم که به این خوبی کار می‌کنند. در این فصل، هم به کسب سهمیه آسیا و هم به قهرمانی چشم داریم و در جام حذفی نیز نهایت تلاش خود را خواهیم کرد.

برای این هدفی که می‌گویید، جایگاهی هم تعریف کرده‌اید که حداکثر در چه رتبه‌ای قرار بگیرید؟

تعریف ما حضور در یک چهارم بالای جدول یا همان بین چهار تیم برتر لیگ است. این حداکثر انتظار ماست و اگر پنجم، ششم یا رتبه‌های دیگری را کسب کنیم، جزو اتفاقات ورزش خواهد بود که دیگر چیزی دست ما نیست. به هر حال ممکن است در طول فصل اتفاقاتی رخ دهد، بازیکنان تأثیرگذار تیم مصدوم شوند، نتایج در لحظات پایانی تغییر کند و نتوانیم بین چهار تیم برتر باشیم، اما هدف‌مان همین است و برای این هدف تلاش خواهیم کرد.

در این بین هم شاید بیشتر نگرانی مدیران مسائل داوری باشد و این مسئله را هم دخیل بدانند که شما در صحبت‌های خود اشاره‌ای به آن نداشتید. حالا که مدیری هستید که قبلاً مربیگری هم کرده، این مسئله را بیشتر درک خواهید کرد یا شما هم اگر ناکامی در تیم‌تان باشد، داور را عامل آن می‌دانید؟

هیچ داوری نمی‌خواهد به صورت عمد، سوتی به نفع یا ضرر تیمی بزند. اگر داوری به این شکل بخواهد قضاوت کند، خارج از روحیه ورزش است و با او برخورد حقوقی هم خواهد شد. اگر داوری اشتباه سهوی کند، اشتباه کرده است و نباید فشاری به او وارد شود. امکان دارد اشتباهات به سود یا ضرر ما باشد که هر دفعه این اتفاقات رخ می‌دهد. با این حال انتظار ما این است داورها با تمام توان سوت بزنند و ما هم در راستای مسابقات هر داوری که انتخاب شد، صالح و صادقانه سوت بزند، اما ممکن است اشتباه سهوی هم باشد.

یکی از چالش‌های مدیران در سپاهان، نوع ارتباط با محرم نویدکیا بوده که خیلی از آنها با این بازیکن دچار مشکل شده‌اند. ارتباط شما با نویدکیا به چه شکل است؟

محرم نویدکیا از اسطوره‌های باشگاه سپاهان است. او همیشه به سپاهان کمک کرده و همیشه سعی داشته به مجموعه سپاهان کمک کند. اگر بخواهم از نویدکیا خاطره‌ای بگویم، به زمانی بازمی‌گردد که من کارم را در شرکت فولاد مبارکه آغاز کردم و نویدکیا هم کودکی بود که تازه به سپاهان آمده بود. از کودکی او را می‌شناسم. آن زمان هندبالیست سپاهان بودم و نویدکیا در فوتبال بود. روحیات ورزشی یکدیگر را می‌شناسیم و همدیگر را درک می‌کنیم. من از قدیم با نویدکیا دوست هستم و امیدوارم هنوز دوست باشیم و دوست بمانیم تا بتوانیم نتایج مثبتی برای سپاهان رقم بزنیم.

شما از پیشکسوتان هندبال هستید. برای ادامه همکاری با فدراسیون هندبال برنامه‌ای دارید؟

قطعاً در کنار هندبال خواهم بود. من از این رشته به دنیای حرفه‌ای  ورزش آمدم و برای هندبال از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنم، اما این بدان معنی نیست که در باشگاه سپاهان از سایر رشته‌ها غافل شویم. هر کاری که بتوانم برای رشد هندبال انجام می‌دهم.

برای ادامه همکاری با تیم ملی هندبال به عنوان سرمربی این تیم پس از حضور در باشگاه سپاهان تصمیمی گرفته‌اید؟

در حال حاضر تیم ملی هندبال برنامه و مسابقه خاصی ندارد. برنامه‌ها از سوی فدراسیون اعلام می‌شود و کارها طبق خواسته آنها پیش خواهد رفت.

 برنامه‌های باشگاه سپاهان برای تیم هندبال چیست؟

از ابتدای فصل تیم را بستیم و تیم جوانی را با توجه به دیدگاه‌های باشگاه در نظر گرفتیم و آینده‌نگری خوبی برای امسال و سال‌های آینده در این بخش داشتیم. قطعاً اگر بتوانیم کمکی کنیم، دریغ نخواهیم کرد. نظر بنده و هیئت مدیره باشگاه بر این است که  تیم هندبال را جوان کنیم و برای آینده برنامه داشته باشیم.

احتمال تغییر در کادر فنی تیم هندبال سپاهان وجود دارد؟

در حال حاضر در آستانه لیگ هستیم و اگر بخواهیم تغییری در این تیم ایجاد کنیم سرمایه‌سوزی است. نه تنها در هندبال، بلکه قصد تغییر در سایر رشته‌های باشگاه را هم نداریم. در تیم هندبال  کار را ادامه می‌دهیم و اگر فشار کاری زیاد بود آن زمان تصمیم می‌گیریم و اگر لازم بود از فرد مناسبی استفاده خواهیم کرد.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…