عزم ایران برای تاسیس مرکز منطقه‌ای ایمنی

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرآنلاین: معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی در دیدار معاون مدیرکل آژآنس بین المللی انرژی اتمی بر عزم جدی ایران برای تأسیس مرکز منطقه ای ایمنی و امنیت تاکید کرد.

خوان کارلوس لنتیخو معاون یوکیا آمانو و رییس دپارتمان ایمنی و امنیت آژانس بین المللی انرژی اتمی که به ایران سفر کرده است با بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، کمالوندی در این دیدار ضمن ابراز امیدواری از ارتقای همکاری ها در فضای پسابرجام به ویژه در حوزه های ایمنی و امنیت، بر عزم جدی ایران برای تأسیس مرکز منطقه ای ایمنی و امنیت تاکید کرد که مورد استقبال لنتیخو قرار گرفت.

همچنین لنتیخو معاون آمانو از حمایت احتمالی آژانس بین المللی انرژی اتمی در حوزه های فنی و مالی طرح تأسیس مرکز منطقه ای ایمنی و امنیت خبر داد.

موضوع مهم دیگر مطرح شده در این دیدار، اقدامات صورت گرفته در راستای بررسی امکان الحاق به معاهده مشترک مدیریت ایمن سوخت مصرف شده و مدیریت ایمن مواد پرتوزا و مسئولیت مدنی در قبال خسارات هسته ای بود.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: در این زمینه باید شرایط خاص ایران مدنظر قرار گیرد. البته ایران در گام های اولیه این موضوع وارد شده که روند بررسی و الحاق به کنوانسیون ها زمان بر خواهد بود.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس