Home مجله خبری اقتصادی و بازرگانی عقب‌ نشینی معامله‌ گران فردایی دلار

عقب‌ نشینی معامله‌ گران فردایی دلار

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

روزنامه دنیای اقتصاد: در دومین روز هفته، دلار دومین کاهش متوالی را تجربه کرد و از محدوده ۳ هزار و ۵۹۰ تومان پایین رفت. روز یکشنبه، شاخص بازار ارز با ۴ تومان کاهش به قیمت ۳ هزار و ۵۸۶ تومان رسید. همزمان در معاملات آتی، قیمت از مرز ۳ هزار و ۶۰۰ تومان پایین آمد. در حالی که روز شنبه، قیمت دلار در معاملات اعتباری به بالای ۳ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده بود، در دومین روز هفته، قیمت در بازار به کمتر از ۳ هزار و ۵۹۰ تومان افت کرد.

 

بخشی از افت شاخص ارزی در روز یکشنبه مربوط به خبرهای روز شنبه بود، مبنی بر آنکه ارائه خدمات دلاری به ایران از سوی بانک‌های غیرآمریکایی آزاد شده است. با این حال، برخی فعالان، عوامل دیگری را نیز در این افت موثر می‌دانستند، عواملی چون کاهش نرخ حواله درهم و افزایش حجم ارز نقدی موجود در بازار. همسو با افت قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت یک میلیون و ۸۲ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، روز یکشنبه حجم معاملات در بازار سکه پایین بود و سکه‌بازان بیشتر ترجیح می‌دادند در انتظار آغاز روند بهای اونس در بازارهای جهانی باشند.


شروع کاهشی ۵ تومانی

در دومین روز هفته، شاخص ارزی معاملات خود را با قیمت ۳ هزار و ۵۸۵ تومان آغاز کرد که ۵ تومان کمتر از روز شنبه بود. با وجود کاهش ابتدایی، در ادامه روز فضای بازار آرام شد و قیمت نوسانات چندانی را تجربه نکرد. در دومین روز هفته، قیمت تا ۳ هزار و ۵۸۲ تومان پایین رفت، ولی در ادامه تا قیمت ۳ هزار و ۵۸۷ تومان بالا رفت، هر چند که نهایتا روی قیمت ۳ هزار و ۵۸۶ تومان آرام گرفت. روز یکشنبه، در معاملات فردایی نیز قیمت نه تنها از سطح ۳ هزار و ۶۰۰ تومان پایین آمد، بلکه به ابتدای محدوده ۳ هزار و ۵۹۰ تومان نزدیک شد. در دومین روز هفته، معاملات فردایی با قیمت ۳ هزار و ۵۹۳ تومان کلید خورد، این در حالی بود که روز شنبه بیشتر معاملات آتی در کانال ۳ هزار و ۶۰۰ تومان انجام شده بود. البته دامنه نوسانات در معاملات فردایی روز یکشنبه نیز پایین آمد و عمده معاملات در محدوده ۳ هزار و ۵۹۲ تا ۳ هزار و ۵۹۵ تومان صورت گرفت.
 
کاهش درهم

به گفته فعالان، پایین آمدن نرخ حواله درهم یکی از عوامل مهمی بود که در کاهش قیمت دلار اثرگذار بود. روز یکشنبه، نرخ حواله درهم تا نزدیکی ابتدای محدوده ۹۸۰ تومان پایین رفت. در کنار این، کاهش حجم معاملات در بازار داخلی و افزایش حجم ارز موجود در بازار از دیگر عواملی بودند که زمینه‌ساز افت قیمت شدند. به گفته فعالان، آزاد شدن خدمات دلاری از سوی بانک‌های غیرآمریکایی به ایران یکی از خبرهایی بود که شماری از معامله‌گران ارزی را در موقعیت فروش ارز قرار داد. عده دیگری از فعالان اعتقاد دارند که همسو نشدن جهت معاملات نقدی با معاملات فردایی در روز شنبه موجب شد که روز یکشنبه بازیگران ارزی بیشتر تمایل به عرضه ارز داشته باشند. روز شنبه، دلار در معاملات فردایی تا بالای مرز ۳ هزار و ۶۰۰ تومان بالا رفت، ولی در معاملات نقدی با ۲ تومان افت به قیمت ۳ هزار و ۵۹۰ تومان رسید. روز یکشنبه، علاوه‌بر ادامه افت دلار، پوند نیز ۵ تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۴ هزار و ۵۳۵ تومان رسید.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In اقتصادی و بازرگانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…