باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵
خانه » مجله خانواده » غربالگري دانش‌آموزان در معرض خطر اعتياد
غربالگري دانش‌آموزان در معرض خطر اعتياد

غربالگري دانش‌آموزان در معرض خطر اعتياد

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

به گفته مديركل امور فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با مواد مخدر از غربالگري دانش‌آموزي در معرض خطر اعتياد در قالب برنامه‌هاي جامع ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد. هومان نارنجيها در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعي» ايسنا، در اين…

به گفته مديركل امور فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با مواد مخدر از غربالگري دانش‌آموزي در معرض خطر اعتياد در قالب برنامه‌هاي جامع ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد.
هومان نارنجيها در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعي» ايسنا، در اين باره اظهار كرد: طرح غربالگري دانش‌آموزان در معرض خطر اعتياد در مراحل پژوهشي و تدوين قرار دارد و بررسي اين طرح در حال حاضر به صورت تحقيقاتي آغاز شده است.

مديركل امور فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه، هدف از اجراي طرح غربالگري و شناسايي دانش‌آموزان در معرض خطر اعتياد در مدارس را، شناسايي دانش‌اموزاني كه داراي شخصيتي مستعد براي ابتلا به اعتياد يا ساير آسيب‌هاي اجتماعي هستند، عنوان و تاكيد كرد: اجراي اين طرح جزو مراحل اوليه و اساسي تحقق پيشگيري از اعتياد در جامعه به شمار مي‌رود.

وي با اشاره به جزييات اجراي طرح غربالگري و شناسايي دانش‌آموزان در معرض خطر اعتياد در مدارس نيز گفت: در اين طرح، پرسشنامه‌اي تهيه و در اختيار تمام دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت كه در اين پرسشنامه سه محور «رفتارهاي هيجاني و پرخطر»، «نگرش مثبت به اعتياد» و «فقدان مهارت‌هاي زندگي» در دانش‌آموزان مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

نارنجيها تصريح كرد: بر اين اساس در قالب طرح مذكور، دانش‌آموزان در معرض خطر اعتياد مورد توجه بيشتر قرار مي‌گيرند و به تبع آن، در برابر اعتياد و بسياري از آسيب‌هاي اجتماعي واکسينه مي‌شوند.

وي همچنين با اشاره به طرح توزيع خوآموزهاي پيشگيري از اعتياد در مدارس، عنوان كرد: آموزش و پرورش معتقد است که نمي‌تواند تمام سرفصل‌هاي مورد نياز از جمله ماليات، بيمه، سلامت، ايدز و اعتياد را در کتب درسي دانش‌اموزان بگنجاند، از اين رو با ارائه خودآموزهاي پيشگيري از اعتياد به دانش‌آموزان در کنار کتب درسي، مي‌توان گام بلندي در ارائه آموزش‌هاي موثر در پيشگيري از بروز آسيب‌هاي اجتماعي و اعتياد در جمعيت دانش‌آموزي برداشت.

انتهاي پيام

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز