Home مجله خبری اقتصادی و بازرگانی فاصله طبقاتی در کدام استان ها بیشتر است؟

فاصله طبقاتی در کدام استان ها بیشتر است؟

0 second read
0
0
2

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

روزنامه فرصت امروز: براساس اطلاعات مرکز آمار ایران ضریب جینی در دو سال اخیر با شیب ملایمی روند صعودی گرفته است و بیشترین نابرابری ها در شهرهای استان گلستان و تهران میان طبقات مختلف جامعه وجود دارد.

 

آخرین اطلاعات ضریب جینی که توسط مرکز آمار ایران منتشر شد نشان می دهد ضریب جینی در حالی در سال ۱۳۹۴ به ۰.۳۹ درصد رسیده است که این شاخص در سال ۱۳۹۳ معادل ۰.۳۸درصد، در سال ۱۳۹۲ معادل ۰.۳۷ درصد، در سال ۱۳۹۱ معادل ۰.۳۷، در سال ۱۳۹۰ معادل ۰.۳۷ درصد و در سال ۱۳۸۹ معادل ۰.۴۱ درصد بوده است.

اطلاعات مرکز آمار همچنین گویای آن است که وضعیت ضریب جینی در روستاها بهتر از مناطق شهری است همچنان که در سال ۱۳۹۴ ضریب جینی در روستاها معادل ۰.۳۴ درصد و در شهرها معادل ۰.۳۷ درصد بوده است.

جدول زیر سهم هزینه ناخالص هر دهک را در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ نشان می دهد:

 

فاصله طبقاتی در کدام استان ها بیشتر است؟ 

فاصله طبقاتی در کدام استان ها بیشتر استهمچنین اطلاعات مرکز آمار ایران در زمینه ضریب جینی حاکی از آن است که در میان شهرها بیشترین نابرابری به ترتیب در استان تهران با ضریب جینی ۰.۳۸درصد، استان گلستان با ضریب جینی ۰.۳۸درصد، استان فارس با ضریب جینی ۰.۳۶درصد و استان اصفهان با ضریب جینی ۰. ۳۹ درصد است.

 

همچنین بیشترین نابرابری ها در روستاها به ترتیب در استان کرمان با ضریب جینی ۰.۳۶درصد، گلستان ۰.۳۴درصد و آذربایجان شرقی و مرکزی با ضریب جینی ۰.۳۴درصد است. همچنین کمترین نابرابری ها در شهرهای استان یزد با ضریب جینی ۰.۲۵درصد، البرز، آذربایجان غربی، لرستان و ایلام ۰.۲۶ درصد محقق شده است. کمترین نابرابری در روستاهای استان خراسان جنوبی و البرز با ضریب جینی ۰.۲۴درصد، زنجان و آذربایجان با ضریب جینی ۰.۲۵درصد و ایلام و کردستان ۰.۲۶درصد است.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In اقتصادی و بازرگانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…