Home مجله خبری حوادث قاتل: رفیق ناباب دستم را به خون آلوده کرد

قاتل: رفیق ناباب دستم را به خون آلوده کرد

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

روزنامه ایران: پسر جوان که به اتهام قتل به قصاص محکوم شده بود پس از تحمل شش سال زندان و پرداخت دیه ۵۰۰ میلیون تومانی، از قصاص رهایی یافت، وی صبح دیروز با حکم قضات شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران آزاد شد.

 در این ماجرا که سال ۸۸ در خیابان رسالت رخ داد، پسر ۱۶ ساله‌ای به‌نام امیر‌حسین هنگام سرقت کیف دستی مرد ۴۲ ساله‌ای به‌نام کامران او را با چاقو از پا درآورد اما قبل از فرار در حلقه محاصره مردم گرفتار شد.

پس از حضور بازپرس و کارآگاهان جنایی در محل قتل، دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی صادر و متهم برای بازجویی به اداره آگاهی تهران منتقل شد.

چندی بعد عامل قتل محاکمه شد و با توجه به درخواست اولیای دم، قضات شعبه دوم دادگاه کیفری وی را به قصاص محکوم کردند.این حکم از سوی قضات دیوانعالی کشور نیز تأیید شد و امیرحسین در یک قدمی طناب دار قرار گرفت. اما سرانجام پدر و مادر وی با تلاش فراوان و پیگیری‌های مسئولان قضایی زندان توانستند قبل از اجرای حکم قصاص تنها پسرشان، با پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان رضایت اولیای دم را جلب کرده و امیر حسین را از قصاص نجات دهند.

صبح دیروز عامل قتل، از زندان قزلحصار به دادگاه کیفری منتقل شد تا از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

وی که بیش از شش سال زندانی بود، در این مدت با ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و فراگیری علوم قرآنی توانست ۲۵ تقدیرنامه کسب کند.

امیر حسین وقتی در جایگاه متهم ایستاد در دفاع از خود گفت: زمانی که من مرتکب این جرم شدم فقط ۱۶ سال داشتم. البته آن روز یک دوست ناباب مرا تشویق به مصرف مشروب و بعد هم وادار به کیف‌قاپی کرد. اما باور کنید آن روز از شدت ترس و ناخواسته دست به چاقو شدم که این اتفاق افتاد. متأسفانه بهترین‌سال‌های زندگی‌ام را پشت میله‌های زندان گذراندم. بشدت از این حادثه پشیمانم و امیدوارم خداوند و اولیای دم مرا از صمیم قلب ببخشند.

در مدتی که زندان بودم براثر انس با قرآن و نماز و همچنین ادامه تحصیل انسان دیگری شدم. ضمن اینکه من به پدر و مادرم بیشترین ظلم را کردم. مادرم در این مدت از شدت ناراحتی به سرطان مبتلا شده و خودم را هیچ‌وقت نمی‌بخشم. با این حال از قضات درخواست دارم هرچه زودتر آزادم کنند تا از مادرم مراقبت کنم.قاضی اسلامی و قاضی زالی پس از شنیدن اظهارات عامل قتل، وارد شور شدند و با توجه به اوراق پرونده و شرایط امیرحسین حکم آزادی‌اش را صادر کردند.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…