Home مجله خبری فرهنگی و هنری لاریجانی: بیکاری در کشور نگران کننده است

لاریجانی: بیکاری در کشور نگران کننده است

0 second read
0
0
1

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری تسنیم: علی لاریجانی عصر امروز در نشست شورای اداری شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه شرایط مناسبی ایجاد شده و مسیر برای تغییر در حال فراهم شدن است، اظهار داشت: خوشبختانه نمایندگان استان در مجلس فعال، پرتحرک و پرنشاط هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه وضعیت بیکاری در کشور نگران‌کننده است و دوره سختی را پشت سر گذراندیم، تاکید کرد: باید خودمان را برای کارهای جدی‌تر در حوزه اشتغال و رفع بیکاری آماده کنیم.

وی با اشاره به اهمیت محور ترانزیتی پاتاوه به دهدشت، عنوان کرد: این مسیر راهی است که خوزستان را به اصفهان وصل می‌کند  و با بهره‌برداری از آن  شهرستان‌های چهارگانه از بن‌بست خارج شود و تاکنون  قسمتی از کار این پروژه انجام شده است.

لاریجانی با بیان اینکه  بهره‌برداری از این محور ترانزیتی رونق اقتصادی را برای استان به ویژه شهرستان کهگیلویه به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: در بودجه سال آینده به دنبال راه‌هایی هستیم که بتوان  بودجه پروژه پاتاوه به دهدشت را کامل تامین کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌های نماینده شهرستان کهگیلویه در راستای جذب اعتبار برای این پروژه، عنوان کرد: امید است با استفاده از صندوق توسعه ملی و حمایت بانک‌های عامل بتوان این بودجه را تامین کرد.

لاریجانی به مسئله کمبود آب در شهرستان کهگیلویه اشاره کرد و گفت: این منطقه دارای خاک مساعد است و رونق کشاورزی در این منطقه برای رفع بیکاری موثر است.
وی با بیان اینکه روش‌های گوناگون برای تامین بودجه لازم وجود دارد، اظهار داشت: ما پس از بررسی مناسب‌ترین راه را برای حل این مشکل اتخاذ می‌کنیم.

لاریجانی با اشاره به نیروهای انسانی توانمند در شهرستان کهگیلویه، تاکید کرد: ما باید از ظرفیت نیروهای انسانی بومی در راستای توسعه شهرستان و استان به خوبی استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در برنامه ۶ محور اصلی کار حمایت از جوانان تحصیکرده بیکار است، گفت: بسترهای کار باید فراهم شود و کشاورزی یکی از بسترهایی است که می‌توان برای رفع بیکاری از آن استفاده کرد و ایجاد سیستم‌های گلخانه‌ای باتوجه به شرایط کمبود آب یکی از مناسب‌ترین روش‌ها برای این کار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کل کشور مشکل کم‌آبی وجود دارد، عنوان کرد: میزان بارندگی در این استان از متوسط کشوری بیشتر است اما باید از آب به صورت بهینه استفاده شود و یکی از روش‌ها استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری است.

وی با اشاره به ضرورت بررسی مشکلات شهرستان، تصریح کرد: نشستی با حضور مسئولان کشوری و استانی برای بررسی روش‌های تحرک در منطقه برگزار می‌شود.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In فرهنگی و هنری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی

عکس لیلا اوتادی در تبلیغات برند لامبورگینی مد و تبلیغات لیلا اوتادی لیلا اوتادی بازیگر سرش…