لشکر کشی داعش به حلب

به گزارش وب سایت ای پاتوق :

خبرگزاری ایسنا: فعالان سوری می‌گویند که با نزدیک شدن حمله مخالفان سوری مورد حمایت ترکیه برای کنترل شهر دابق در استان حلب، تروریست‌ها حدود ۱۲۰۰ نیرو را به این شهر که برای داعش‌ اهمیت ویژه‌ای دارد فرستاده‌اند.

 به گزارش  پایگاه بوابه الفجر، دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که دست کم ۱۰۰۰ نیروی داعش از خارج سوریه وارد این کشور شده‌اند اما مشخص نکرد که این نیروها از عراق وارد سوریه شده‌اند یا از ترکیه.

دیده بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد که این نیروها در آغاز به شهر رقه، مقر اصلی داعش در سوریه رفته و از آنجا به دابق فرستاده شده‌اند.

داعش از اوت سال ۲۰۱۴ شهر دابق را تحت تصرف خود دارد. این شهر بنا به باور تروریست‌های داعش محل نهایی جنگ خیر و شر خواهد بود و نزد داعشی‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. دابق را در واقع می‌توان پایگاه معنوی داعش در سوریه نامید.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین اعلام کرد که داعش افرادی را برای نبرد دابق جمع کرده که همگی کارکشته هستند و در گذشته در جبهه‌های دیگری چون حمص جنگیده‌اند.

گروه‌های مخالف سوری با حمایت کامل ارتش ترکیه از ۲۱ اوت گذشته، حمله‌ای را علیه داعش در شمال سوریه به راه انداخته‌اند.

از سوی دیگر، منابع ارشد مخالفان سوری اعلام کردند که رایزنی‌هایی برای یکپارچه سازی تعدادی از گروه‌های مخالف در شمال سوریه در جریان است. یک فرمانده عالی رتبه در ارتش آزاد سوریه اعلام کرد که رایزنی‌هایی برای اتحاد میان گروه‌های نورالدین زنکی، احرار الشام و فیلق الشام و یکپارچه سازی آنها در چارچوب یک تشکیلات واحد است.

گردآوری شده توسط : وب سایت ای پاتوق

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس